a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweProjekt Powder Navigator w sieci

Projekt Powder Navigator w sieci

Projekt „Powder Navigator”, który ma na celu stworzenie eksperckiego systemu dotyczącego farb proszkowych, wypływa na szerokie wody. Na początku roku 2015 ma zostać uruchomiona internetowa baza, w której znajdą się wszystkie zgromadzone w ramach projektu informacje ułatwiające lakierniom wybór odpowiedniej farby.

Powder NavigatorProjekt ruszył w 2011 roku przy wsparciu partnerów niemieckich (DFO) i holenderskich. Jego założeniem było stworzenie bazy informacji na temat farb proszkowych, która pomogłaby zwłaszcza małym i średnim lakierniom wybrać produkt tani, a zarazem dobrej jakości. W tym celu zaplanowano program badań oceniających dostępne na rynku farby przede wszystkim pod kątem łatwości aplikacji oraz stosunku koszt/jakość.

W ostatnim czasie ustalono, jakie metody badawcze zostaną wykorzystane przy testowaniu farb (oparto je głównie na normach DIN EN ISO 8130 1-14) i zbadano zgodnie z nimi kilka pierwszych produktów. Przy okazji specjaliści zweryfikowali przydatność będących w użyciu procedur i stwierdzili, że część z nich jest już nieaktualna i nie nadaje się do badania nowego typu farb proszkowych.

Wyniki badań, prowadzonych głównie na Uniwersytecie Niederrhein, wprowadzone zostaną do tworzonej właśnie bazy internetowej Powder Navigator. Na początku roku 2015 zostanie ona udostępniona pod adresem www.powdernavigator.com. Prócz rankingu farb proszkowych na serwisie będzie można znaleźć także wiele wskazówek i informacji związanych z malowaniem proszkowym. Słowem, powstanie w ten sposób praktyczny niezbędnik każdego lakiernika wykorzystującego farby proszkowe.

Źródło: Besser Lackieren