REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Ruch Palikota zamalowuje graffiti

Młodzieżówka Ruchu Palikota, Ruch Młodych, rozpoczęła zapowiedzianą już w lipcu akcję „Zamaluj faszyzm”. Partia zamierza na własny koszt zamalowywać szpecące graffiti o przesłaniu rasistowskim i antysemickim. Na pierwszy ogień poszedł kompleks budynków na krakowskim Kurdwanowie.

Ruch Palikota zamalowuje graffiti

Fot. ushakov (sxc.hu)

Jak zapowiadają przedstawiciele Ruchu Młodych, na Krakowie się nie skończy. Akcja zamalowywania rasistowskich napisów rozpoczęła się także m.in. w Szczecinie, Koninie i Łodzi. Równocześnie posłowie Ruchu Palikota w Sejmie zaproponowali ustawę, która pozwoliłaby skuteczniej walczyć z tą formą wandalizmu.

Całe przedsięwzięcie „Zamaluj faszyzm” finansowane jest z własnej kasy Ruchu Palikota. Obliczono, że na odmalowanie wszystkich zaplanowanych obiektów potrzebne będzie kilkadziesiąt tysięcy złotych. By zrealizować akcję w Krakowie, zakupiono 13 litrów farby.

Póki co organizatorzy są ostrożni – po odmalowaniu budynków na Kurdwanowie zamierzają przez pewien czas obserwować, jaki będzie oddźwięk społeczny akcji. Niestety liczą się z tym, że napisy zaczną się pojawiać od nowa, z większą intensywnością. Jeśli jednak działania odniosą pozytywne skutki, akcja na pewno będzie kontynuowana.

Źródło: Onet

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA