a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneNowa farba ogniochronna z certyfikatami unijnymi

Nowa farba ogniochronna z certyfikatami unijnymi

Farba ogniochronna europejskiego producenta otrzymała certyfikat zgodności z normą EN 13381-8 oraz znak CE. Produkt pozwala zachować stabilność konstrukcji stalowych w warunkach pożaru celulozowego nawet do 120 minut.

Fot. arch. Hempel

Certyfikat przyznany został farbie ogniochronnej Hempafire Pro 400 firmy Hempel. Produkt zdobył już wcześniej certyfikaty BS-476 oraz ApplusFire.

Wymagane certyfikaty i mniejszy ślad węglowy

Hempafire 400 jest w pełni kompatybilny z farbą Hempafire Pro 315. Obecnie oba produkty są certyfikowane zgodnie z EN 13381-8/9 i BS-476 20/21 oraz dostępne w regionie EMEA, Azji i Ameryce Środkowej. Jak komentuje Roger Soler, dyrektor ds. produktu Cellulosic PFP w grupie Hempel:

Cieszymy się, że Hempafire Pro 400 jest obecnie dostępny dla klientów, którzy wymagają zgodności z normą EN 13381-8 i znaku CE. Po ubiegłorocznym bardzo udanym wprowadzeniu na rynek w Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie ze standardem BS-476 obecnie możemy zapewnić te same korzyści i efektywność klientom w Europie kontynentalnej.

Obecnie produkt posiada też deklarację środowiskową produktu (EPD). Dzięki mniejszej wymaganej ilości farby Hempafire Pro 400 przyczynia się do redukcji związanego z pasywną ochroną przeciwogniową śladu węglowego budynków.

Na placu budowy w każdym klimacie

Zarówno Hempafire Pro 400, jak i 315 dostępne są w wersjach szybkoschnących, by zapewnić najlepsze możliwe efekty aplikacji w różnych warunkach klimatycznych. Mogą być stosowane jako jedyne rozwiązanie na powszechnych profilach stalowych, także bezpośrednio na placu budowy.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie