a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiSprzedaż europejskiego producenta środków na bazie fosforu

Sprzedaż europejskiego producenta środków na bazie fosforu

Francuska grupa sprzedaje swój podmiot produkujący środki na bazie fosforu. Przejdzie on w ręce belgijskiego producenta równeż specjalizującego się w tego typu ofercie.

Fot. Sprinter_Lucio / pixabay.com

Sprzedawany podmiot to Febex należący do Grupy Arkema. Przejdzie on w ręce belgijskiej grupy Prayon. Transakcja jest elementem dynamicznego zarządzania ofertą Arkemy.

Febex to światowy gracz na rynku, produkujący pochodne fosforu (wysokiej czystości kwas fosforowy, podfosforyn sodu i pochodne) wykorzystywane przede wszystkim w elektronice oraz branży farmaceutycznej. W roku 2021 Febex osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 30 mln €. Podmiot zatrudnia 59 osób i posiada jedną fabrykę w Szwajcarii.

Prayon to grupa przemysłowa specjalizująca się w środkach chemicznych na bazie fosforu, co da Febexowi dobry punkt wyjścia do dalszego rozwoju. Transakcja, która zgodnie z planem zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2023, podlega wcześniejszym konsultacjom z przedstawicielstwami pracowników we Francji oraz zatwierdzeniu przez odpowiednie organy w Szwajcarii.

Źródło: Arkema