REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowa dyspersja BASF – sposób na ślady po deszczu

Ślady deszczu mogą łatwo i szybko zrujnować wygląd nowej elewacji, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z ciemnym odcieniem farby. To jeden z problemów, nad którymi technolodzy głowią się od dawna. Ci z azjatyckiego zespołu BASF znaleźli rozwiązanie.

dyspersja BASF ślady po deszczu

Ślady po deszczu, po angielsku nazywane też „ślimaczymi ścieżkami” (ang. snail trails), to prawdziwa zmora, zwłaszcza w przypadku ciemnych elewacji. Fot. arch. BASF

Nowa dyspersja Acronal® PLUS 7018 jest oparta na technologii EC-Lock. Technologia ta ogranicza powstawanie śladów deszczu, a równocześnie pozwala na dłużej zachować piękny kolor.

Ślady po deszczu – czyja to wina?

Ślady po deszczu powstają przede wszystkim z powodu migracji rozczynników wchodzących w skład farby. W przypadku konwencjonalnych farb deszcz i woda rozpuszczają rozczynniki, które migrują na powierzchnię powłoki i tak powstają nieestetyczne ślady.

Technologia EC-Lock opracowana przez BASF zwiększa odporność na to zjawisko dzięki sieciowaniu oraz zminimalizowaniu penetracji powłoki przez wodę.

Dobra wiadomość dla architektów

Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu, BASF poleca technologię EC-Lock+, czyli połączenie dyspersji Acronal® PLUS 7018 ze środkiem dyspergującym Dispex® CX 4231. Jak komentuje CheeSeng Yong, dyrektor regionalnego działu marketingu w oddziale Polymer Dispersion for Architectural Coatings Asia Pacific:

Jako pionier w dziedzinie farb architektonicznych, BASF opracował nowe, odporne na ślady deszczu rozwiązania. Pozwalają one znacznie poprawić estetykę powłok elewacyjnych. Nasza technologia sprawia, że architekci projektujący budynki mieszkalne i komercyjne mogą wybierać intensywne, ciemne odcienie elewacji bez obaw o ślady pozostawiane przez deszcz.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA