a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta na całym świecie inwestuje w farby bondowane

Axalta na całym świecie inwestuje w farby bondowane

Axalta Coating Systems inwestuje w bondowanie. Dzięki środkom włożonym w rozbudowę fabryk Niemczech, USA i Chinach firma będzie dostarczać swoim klientom wysokiej jakości bondowane farby proszkowe z efektem metalicznym szybciej i sprawniej.

Axalta farby bondowane

Bondowane farby Axalty na siedzibie Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Fot. sprklg / Wikimedia Commons

Farby proszkowe z efektem metalicznym są szeroko stosowane w architekturze, branży samochodowej, sprzętu AGD oraz meblarskiej. Każdego roku rynek rośnie o 10%. Spośród dwóch rodzajów farb – mieszanych na sucho oraz bondowanych – szczególnie ten drugi cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Farby bondowane gwarantują powtarzalną jakość

Farby uzyskane w procesie bondowania mają wiele zalet w stosunku do zwykłych farb mieszanych na sucho. Zapewniają większą wydajność, jednolity kolor i połysk oraz powtarzalną jakość.

Nic więc dziwnego, że Axalta postanowiła wzmocnić swoją pozycję na rynku, rozszerzając produkcję farb bondowanych. Jak komentuje Michael Bollan, dyrektor biznesowy oddziału Powder Coatings w Amerykach Axalty:

Cieszymy się, że będziemy wykorzystywać najnowocześniejszy sprzęt do produkcji bondowanych farb z efektem metalicznym. Pozwoli nam to zwiększyć efektywność, sprawniej obsługiwać klientów i zapewnić im powtarzalną jakość.

Czas na większą produkcję

Julian Zhou, dyrektor biznesowy oddziału Powder Coatings w Chinach, dodaje, że Axalta włożyła wiele energii w rozwinięcie technologii farb bondowanych. Ale technologia to nie wszystko, dlatego przyszedł czas na zwiększenie wydajności zakładów produkcyjnych, tak aby lepiej obsłużyć licznych klientów korzystających z bondowanych farb proszkowych z efektem metalicznym.

Firma zamierza zwiększyć możliwości nowej linii produkcyjnej w Landshut w Niemczech (co zapowiadała już w sierpniu) oraz wprowadzić nowoczesny sprzęt do bondowania w zakładach w Houston w USA oraz w Szanghaju w Chinach.

Źródło: Axalta Coating Systems

Dowiedz się więcej o firmie