a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowa członkini rady dyrektorów dużego koncernu

Nowa członkini rady dyrektorów dużego koncernu

W zarządzie dużego koncernu farbiarskiego doszło do ważnych zmian. Jeden z członków zrezygnował z reelekcji w przyszłym roku, do rady dyrektorów dołączyła natomiast nowa członkini.

Mary S. Zappone. Fot. arch. Sundyne

Firma Axalta Coating Systems podała, że nową członkinią rady jako niezależna dyrektorka z dniem 25 października została Mary S. Zappone, obecna dyrektorka generalna Sundyne LLC – producenta pomp i sprężarek. Ponadto poinformowano, że Steven M. Chapman zrezygnował z reelekcji na walnym zgromadzeniu w 2024 roku.

Imponująca ścieżka kariery

Nowa członkini rady dyrektorów Axalty ukończyła studia inżynierskie na kierunku inżynieria chemiczna na Johns Hopkins Whiting School of Engineering oraz studia MBA z finansów i marketingu na Columbia Business School. Oprócz Sundyne była również związana z firmami Brace Industrial Group – dostawcą usług w zakresie rusztowań, izolacji, malowania, powlekania i zabezpieczania przeciwogniowego – oraz Service Champ, dystrybutora części i akcesoriów samochodowych. Jak komentuje Rakesh Sachdev, prezes rady:

Cieszymy się, mogąc przywitać Mary w zarządzie. Na pewno skorzystamy z jej rozległej wiedzy eksperckiej w wielu sektorach przemysłu, m.in. chemii, infrastruktury energetycznej, produkcji i dystrybucji. Sądzimy, że jej doświadczenie i zdolności kierownicze pomogą nam utrzymać pozycję Axalty jako lidera na kluczowych rynkach.

Chris Villavarayan, dyrektor generalny i prezes Axalta Coating Systems, dodał, że Mary S. Zappone posiada imponującą ścieżkę kariery w sektorach, które są ważne dla Axalty. Wierzy, że jej doświadczenie jako dyrektorki generalnej oraz wiedza i umiejętności inżynierki chemii będą ważnym dopełnieniem obecnego zarządu.

Więcej o radzie dyrektorów

Wraz z Zappone rada dyrektorów Axalty liczy obecnie 11 członków, z czego aż siedmiu powołanych zostało od początku roku 2020. Dyrektorzy posiadają duże doświadczenie w obszarach istotnych z punktu widzenia firmy, takich jak kierownictwo wykonawcze, finanse, audyty, technologie informacyjne i globalne operacje, a także w sektorach przemysłu jak specjalistyczna chemia i rynki końcowe Axalty.

Źródło: Axalta CS