a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNouryon z dwucyfrowymi wzrostami w roku 2021

Nouryon z dwucyfrowymi wzrostami w roku 2021

Nouryon donosi o bardzo dobrych wynikach finansowych za rok 2021. Przychody ze sprzedaży koncernu wyniosły 4,9 mld $, co oznacza wzrost aż o 17% w stosunku do roku poprzedniego.

Nouryon wyniki finansowe 2021 wzrosty

Fot. nattanan23 / pixabay.com

Po wyłączeniu wpływu efektów walutowych oraz przejęć, wzrost przychodów ze sprzedaży wciąż pozostaje na poziomie 13%. Skorygowany zysk EBITDA wzrósł w stosunku do poprzedniego roku o 10%, nawet mimo wyższego kosztu surowców, energii oraz nakładów związanych z logistyką.

Produkcja i dostawa na przekór trudnościom

Dobre wyniki to skutek przede wszystkim wzmożonej produkcji, ale także cen, inicjatyw ograniczających koszty oraz korzystnych efektów walutowych. Jak mówi Charlie Shaver, prezes i dyrektor generalny Nouryon:

Wyniki Nouryon za cały rok 2021 odzwierciedlają silną pozycję naszych priorytetowych rynków docelowych, a także naszą zdolność dostarczania klientom naszych produktów w rekordowych ilościach. Nawet w obliczu licznych obecnie wyzwań logistycznych w globalnych łańcuchach dostaw.

Wzrosty były szczególnie wyraźne w niektórych sektorach firmy. Przykładowo dział Performance Formulations zwiększył przychody ze sprzedaży aż o 21%, zaś skorygowany zysk EBITDA o 15%.

Inne powody do zadowolenia

Rok 2021 był dla Nouryon udany także z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju – firma zdobyła złoty medal EcoVadis, plasując się wśród 3% najwyżej ocenionych przez EcoVadis przedsiębiorstw. Ukończone zostało także odłączenie oddziału Nobian.

Źródło: Nouryon