REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Niestraszny lód z farbą Sigmashield 1200

Kadłub statku w starciu z twardym lodem potrzebuje doskonałej ochrony. Z myślą o właścicielach takich okrętów PPG wprowadził do sprzedaży nową, superwytrzymałą farbę Sigmashield 1200.

Sigmashield 1200

Fot. Martin at Sea / Foter.com / CC BY-NC-ND

Epoksydowa powłoka Sigmashield 1200 charakteryzuje się dobrą odpornością abrazyjną i udarnością, a także dobrymi właściwościami ślizgowymi (potwierdzonymi przez Aker Arctic Technology). Swoją doskonałą wytrzymałość zawdzięcza twardym pigmentom, które wzmacniają jej strukturę.

Aplikacja farby jest prosta, niezależnie od tego czy przebiega w ramach prac konserwacyjnych podczas dokowania w suchym doku czy przy budowie nowego statku. Powłoka ulega sieciowaniu w stosunkowo niskich temperaturach, co pozwala zaoszczędzić na energii.

Sigmashield 1200 testowano już w warunkach środowiskowych, w obszarach, które znane są z dużych ilości twardego lodu, takich jak Morze Bałtyckie czy Wielkie Jeziora Północnoamerykańskie. Po dwóch zimach w takich warunkach powłoka pozostała praktycznie nienaruszona, co oznacza że z powodzeniem spełnia swoją ochronną funkcję.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA