a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNiemiecki producent stawia na neutralny łańcuch dostaw

Niemiecki producent stawia na neutralny łańcuch dostaw

Kolejna firma z branży chemicznej ogłasza zdecydowane działania w walce ze zmianami klimatu. Do roku 2050 cały łańcuch dostaw Lanxess ma być neutralny klimatycznie.

Fot. arch. Lanxess

Podjęta inicjatywa dotyczyć będzie również emisji niebezpośredniej, szczególnie nabywanych surowców, ale również związanej z logistyką oraz produktami końcowymi. Do roku 2030 emisja związana z łańcuchem dostaw ma zostać ograniczona o 40% w stosunku do bazowego roku 2015 – z 27 000 do 16 500 kiloton ekwiwalentu CO2.

Cele zgodne z założeniami porozumienia paryskiego

To trzeci podobny program Lanxess – po pierwszym, dotyczącym bezpośredniej emisji w procesie produkcji, oraz drugim związanym ze zużyciem energii. Jak mówi Matthias Zachert, prezes zarządu LANXESS AG:

By powstrzymać zmianę klimatu, nasze społeczeństwa muszą przejść na neutralność klimatyczną. Chcemy spełnić swoje zadanie. Już nasze cele związane z emisją bezpośrednią i zużyciem energii są bardzo ambitne. Podejmując wyzwanie w ramach trzeciego programu wykonujemy kolejny krok naprzód – razem z naszymi dostawcami i klientami.

Tym sposobem Lanxess dąży do ograniczenia globalnego ocieplenia do maksymalnie 1,5°C – cele firmy są zgodnie z założeniami porozumienia paryskiego. Zostały oficjalnie zaaprobowane przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi).

Trzy obszary

By osiągnąć cel w ramach swojego najnowszego programu, Lanxess zamierza się skupić na trzech obszarach. Po pierwsze skupi się na kupnie zrównoważonych surowców. Po drugie – postawi na przyjazne środowisku rozwiązania w zakresie logistyki. Po trzecie – rozszerzy ofertę swoich neutralnych klimatycznie produktów i technologii.

Źródło: Lanxess