a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAmerykańskie Extreme Coatings otwiera fabrykę w Austrii

Amerykańskie Extreme Coatings otwiera fabrykę w Austrii

Extreme Coatings, producent odpornych na zużycie powłok dla branży tworzyw sztucznych i przemysłu gumowego, ogłosił powstanie nowego zakładu produkcyjnego w Austrii. Zostanie on otwarty jeszcze w tym roku.

Fot. Fachdozent / pixabay.com

Wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych firma utworzyła swój europejski oddział – Extreme Coatings GmbH – i nawiązała strategiczną współpracę z FS Maschinenbau, austriackim dostawcą usług inżynieryjnych. Współpraca dotyczyć ma prowadzenia zakładu produkcyjnego.

Płynne dostawy do wszystkich części Europy

Jak wyjaśnia Scott Caplan, wiceprezes wykonawczy w Extreme Coatings, większa zdolność produkcyjna w Europie skróci czas realizacji zamówień i pozwoli ograniczyć koszty dostawy. Caplan komentuje:

Zapotrzebowanie rynku na nasze odporne na zużycie powłoki już od jakiegoś czasu wykazywało wykładniczy wzrost w kilku kluczowych sektorach. Rozszerzyliśmy nasze globalne możliwości, by zlikwidować obserwowany dziś logistyczny zastój i zapewnić płynne dostawy do wszystkich części Europy.

Zakład w Austrii dołączy do pozostałych fabryk Extreme Coatings na świecie, mieszczących się w Indiach, Korei Południowej i Chile. Obiekt w austriackim Gmunden będzie miał prawie 1400 m² i ma zostać otwarty jeszcze w tym roku – przed 1 października.

Dla produkcji tworzyw sztucznych

Nowa fabryka specjalizować się ma przede wszystkim w produkcji powłok na śruby pociągowe do zastosowania w branży urządzeń do formowania wtryskowego i wytłaczania, służących do produkcji części dla motoryzacji, budownictwa i przemysłu AGD. Europa obecnie silnie rozwija się jako globalny ośrodek produkcji tworzyw sztucznych.

Źródło: Extreme Coatings