a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneDuża inwestycja w fabryki we Francji

Duża inwestycja w fabryki we Francji

Europejski producent ogłosił wartą 20 mln € inwestycję we Francji, dotyczącą dwóch fabryk – farb dekoracyjnych i powłok lotniczych. Dzięki niej zwiększy się produkcja oraz powstaną nowe miejsca pracy.

Zakład AkzoNobel w Pamiers. Fot. arch. AkzoNobel

Aż 15 mln € przeznaczonych zostanie na fabrykę powłok lotniczych AkzoNobel w Pamiers, która przeszła w ręce holenderskiego producenta po przejęciu Mapaero w 2019 roku. Dzięki inwestycji o 50% wzrośnie produkcja, a ponadto zmniejszony zostanie ślad ekologiczny i zwiększy się bezpieczeństwo pracy.

Produkcja przeniesiona z USA

Pozostałe 5 mln € pochłonie uelastycznienie procesu produkcyjnego w fabryce farb dekoracyjnych w Montataire – jednym z najważniejszych zakładów AkzoNobel wytwarzających farby ścienne w Europie. Jak mówi dyrektor generalny koncernu, Thierry Vanlancker:

Inwestycje te potwierdzają, że dążymy do wzrostu, ale też że staramy się wspierać rozwój gospodarczy Francji. Projekt związany z zakładem w Pamiers pokazuje nasz wkład w zrównoważoną branżę lotniczą poprzez lepszy dostęp do wysokiej jakości produktów bardziej przyjaznych środowisku.

Fabryka w Pamiers zostanie rozbudowana – jedna z nowych jednostek powstanie w celach magazynowych, druga na potrzeby czyszczenia i obróbki odpadów. Inwestycja pozwoli również firmie przenieść produkcję zewnętrznych farb poliuretanowych dla lotnictwa, szeroko wykorzystywanych w Europie, z zakładu w Waukegan w Stanach Zjednoczonych.

Operacyjne na początku 2025

Prace budowlane mają ruszyć do końca przyszłego roku, zaś nowe instalacje w obu zakładach mają być w pełni operacyjne na początku 2025. AkzoNobel zatrudnia we Francji prawie 1500 osób i posiada w tym kraju cztery fabryki – w Montataire (farby dekoracyjne), Dourdan (farby proszkowe), Limoges (taśmy klejące) oraz Pamiers (powłoki lotnicze).

Źródło: AkzoNobel