a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAkzoNobel przejmuje francuskiego producenta Mapaero

AkzoNobel przejmuje francuskiego producenta Mapaero

AkzoNobel ogłosił, że prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia Mapaero, fracunskiego producenta farb lotniczych. Planowane przyłączenie wzmocni pozycję AkzoNobel na tym rynku.

AkzoNobel Mapaero

Fot. arch. AkzoNobel

Założona w roku 1992 i specjalizująca się w wodorozcieńczalnych, zaawansowanych technologicznie ekologicznych produktach, firma Mapaero posiada zakład produkcyjny we Francji i zatrudnia około 140 osób. Jak mówi Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel:

Oferta naszych firm, obejmująca światowej klasy produkty, doskonale do siebie pasuje, a łącząc wiedzę i doświadczenie będziemy w stanie wypracować sobie silną pozycję na dynamicznie się rozwijającym rynku farb lotniczych. Dzięki transakcji będziemy również w stanie zaproponować naszym klientom dużo szerszy wybór innowacyjnych, przyjaznych środowisku produktów.

Eric Rumeau, prezes i dyrektor generalny Mapaero, potwierdził, że oferty AkzoNobel i Mapaero są komplementarne, a oferta holenderskiego koncernu to wspaniała okazja do rozwoju. Obecnie w toku są procedury wymagane do zrealizowania transakcji. Prawdopodobnie zostanie ona zamknięta w drugiej połowie roku.

Źródło: AkzoNobel