a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiGrolman przyłącza się do inicjatywy Net Zero

Grolman przyłącza się do inicjatywy Net Zero

Międzynarodowa firma dystrybucyjna Grolman, oferująca surowce m.in. dla branży farb i lakierów, ogłosiła przystąpienie do projektu „Net Zero”. Celem jest osiągnięcie pełnej neutralności węglowej.

„Net Zero” to inicjatywa, która dąży do sprowadzenia emisji gazów cieplarnianych do bliskiego zeru minimum. Wszystko po to, by wspólnymi siłami ograniczyć globalny wzrost temperatury do 1,5°C w stosunku do epoki przedprzemysłowej, zgodnie z założeniami porozumienia paryskiego. Jak komentuje prezes firmy, Florian Grolman:

To przełomowa dla nas chwila: Grolman ogłosił włączenie się do ambitnego planu przeciwdziałania negatywnym zmianom klimatycznym, dołączając do zaangażowanych organizacji, działających w tym kierunku. Podjęliśmy zobowiązanie osiągnięcia zerowej emisji CO2 – Net Zero – do 2050 roku.

Dodaje, że jako rodzinna firma Grolman czuje szczególną odpowiedzialność, by przekazać czystą i zdrową planetę kolejnym pokoleniom. W ramach realizacji swoich celów dystrybutor planuje m.in. skupić się na rozwiązaniach z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego. Świadom, że na drodze do zerowej emisji potrzebuje wsparcia partnerów, zamierza zachęcać do wspólnych działań klientów, dostawców oraz całą branżę chemiczną. Zachęcamy do lektury materiału firmy Grolman (kliknij tutaj aby zobaczyć pełną treść oświadczenia) – oraz wspólnych działań na rzecz zatrzymania zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o firmie