REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nanoglinka poprawia właściwości farb epoksydowych

Serbscy naukowcy stwierdzili, że nanoglinka ma bardzo pozytywny wpływ na właściwości farb epoksydowych. Poprawia ich właściwości mechaniczne i termiczne oraz odporność na korozję.

nanoglinka

Fot. vierdrie (rgbstock.com)

Badacze z Uniwersytetu w Belgradzie wykorzystali formułę na bazie epoksydów, do której dodali nanoglinkę Cloisite 30B. Różne ilości nanoglinki miały nieco odmienny skutek, ale ogólnie stwierdzono, że dodatek ten pozytywnie wpływa na właściwości powłoki. Farba zawierająca 1% wagowy nanoglinki tworzyła wielowarstwową powłokę o bardzo homogenicznej sieci, dzięki czemu była ona wyjątkowo odporna na temperaturę i korozję. Potwierdziły to badania w komorze solnej oraz szereg innych testów (m.in. WAXD, SEM, DMA).

Artykuł na ten temat ukaże się w czasopiśmie Progress in Organic Coatings.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA