REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nadzieja i determinacja. Trendy Jotun u progu dekady

Eksperci Jotun zaproponowali 12 nowych kolorów na sezon 2020. Razem z ośmioma ponadczasowymi odcieniami z palety Timeless tworzą one obecnie zestaw 20 kolorów, doskonale wyrażający optymizm i możliwości u progu kolejnej dekady.

trendy Jotun 2020

Grounded Red. Fot. arch. Jotun

Wejście w nową dekadę to moment, kiedy mamy poczucie, że zaczynamy coś od nowa – skupiamy się na naszych ambicjach i nadziejach na przyszłość. To także czas, który skłania nas do zmian. Zmian w nas lub naszym najbliższym otoczeniu. Dobrym sposobem, by wyrazić siebie na nowo na progu nowego dziesięciolecia, jest nowy kolor wokół nas. Tu inspiracją służą producenci farb.

Dajmy sobie przestrzeń do tworzenia

Co roku Lisbeth Larsen, globalny manager ds. koloru w firmie Jotun, wraz z siecią konsultantów z różnych miejsc na świecie, od Azji przez Bliski Wschód po Europę i Skandynawię, przeprowadzają wnikliwe badanie światowych trendów w projektowaniu i kolorystyce. Analizują także, skąd bierze się zainteresowanie takimi a nie innymi odcieniami.

trendy Jotun 2020

Statement Blue. Fot. arch. Jotun

Wyniki analizy są w siedzibie firmy Jotun w Sandefjord przekładane na język kolorów. Tak powstaje paleta, która definiuje nadchodzący rok. A w tak istotnym momencie jak początek nowej dekady proces ten ma jeszcze większe znaczenie. Jak komentuje Larsen:

Wejście w nową dekadę to szczególny czas przejścia, kiedy kolory, którymi się otaczamy, mogą mieć jeszcze silniejszy wydźwięk. Są nasycone nadzieją i determinacją. Mogą reprezentować nasze aspiracje – więcej uczyć się i podróżować, być bardziej uważnym i mediacyjnym, dawać sobie przestrzeń do tworzenia i pozwalać sobie na marzenia.

Kolory, które wywołują reakcję

Każdy z dwunastu nowych kolorów zaprezentowanych w katalogu 2020 Colour Design by Jotun wyraża konkretną aspirację, aspekt współczesnego życia lub wyraźną cechę charakteru. Od stwarzającej poczucie bezpieczeństwa, ziemistej czerwieni Grounded Red i odważnego, kreatywnego błękitu Statement Blue poprzez wyszukany brąz Wisdom po radosną i żywą czerwień Lively Red, każdy z 12 nowych odcieni ma wywoływać określoną emocjonalną reakcję.

trendy Jotun 2020

Humble Yellow. Fot. arch. Jotun

Eksperci uzupełnili paletę na rok 2020 ośmioma uniwersalnymi kolorami z palety Timeless. Stanowią one doskonałe dopełnienie nowych odcieni i dają duże możliwości, jeśli chodzi o kolorystyczne eksperymenty. Więcej o kolorach Jotun na rok 2020 – łącznie z propozycjami aranżacji – na stronie producenta.

trendy Jotun 2020

Wisdom. Fot. arch. Jotun

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA