a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneNACE International – 70 lat walki z korozją

NACE International – 70 lat walki z korozją

Świadomość tego jak poważnym problemem jest korozja z roku na rok rośnie. To w dużej mierze zasługa międzynarodowych organizacji opracowujących raporty i publikacje, organizujących szkolenia i zajmujących się aktywnym poszukiwaniem nowych technologii antykorozyjnych. Jedną z nich jest NACE International.

NACE International

Jednym z najważniejszych celów NACE jest ochrona społeczeństwa przed skutkami korozji.
Fot. stephcarter / Foter.com / CC BY ND 2.0

Organizacja NACE (skrót pochodzi od nazwy National Association of Corrosion Engineers) powstała w 1943 roku. Powołało ją do życia jedenastu inżynierów z Houston zajmujących się ochroną katodową w w przemyśle rurociągowym. Małe stowarzyszenie bardzo szybko się rozwinęło i w roku 1949 miało już 13 podkomisji zajmujących się różnymi zagadnieniami związanymi z ochroną antykorozyjną.

W ciągu siedemdziesięciu lat istnienia organizacja rozszerzyła swój wpływ na niemal cały świat. Należy do niej w sumie około 33 tysięcy członków ze 116 krajów. Są to nie tylko inżynierowe, ale również naukowcy, inspektorzy, właściciele firm, prezesi, szkoleniowcy czy studenci. Reprezentują różne dziedziny przemysłu, dzięki czemu wiedza NACE na temat korozji jest bardzo kompleksowa.

Działalność NACE polega między innymi na uświadamianiu społeczeństwu wagi problemu, na przykład szacując globalne koszty zniszczeń wywołanych przez korozję. Główny cel od kilkudziesięciu lat pozostaje jednak ten sam – chronić społeczeństwo aktywnie rozwijając technologie antykorozyjne i pomagając we wprowadzaniu ich do przemysłu. Ponieważ w tym wypadku ceną zaniedbań może być nawet ludzkie życie.

Więcej na temat działalności NACE, jej publikacjach i organizowanych szkoleniach na stronie organizacji.

Źródło: NACE