REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Murale w Meksyku z okazji premiery filmu „Coco”

Marka Comex należąca do PPG zaprezentowała 30 barwnych murali w mieście Meksyk. Malowidła powstały z okazji premiery zrealizowanego przez wytwórnię Disney Pixar filmu animowanego „Coco”, czerpiącego inspirację z meksykańskiej kultury.

mural Meksyk film Coco

Fot. arch. PPG

Malowanie murali, zajmujących w sumie 317 m² powierzchni, pochłonęło ponad 90 litrów farby. Malowidła tworzą trasę, którą przemierzać można pieszo lub na rowerze, i która stanowi obecnie ozdobę miejskiego krajobrazu Meksyku. Cykl powstawał dwa miesiące i jest on inicjatywą marki Comex, która do współpracy zaprosiła 10 artystów z kolektywu TUYI.

Film Coco wychodzi poza normy kinematografii, wyraźnie nawiązując do meksykańskiej kultury oraz Dnia Zmarłych, który obchodzony jest w Meksyku jako święto radosne. Jak podkreślił Gilberto Alcaraz, dyrektor PPG ds. programu Comex México Bien Hecho, dla twórców cyklu jest to świetna okazja, by wizualnie zaprezentować swoje wartości i tradycje oraz wykorzystać kolory przywodzące na myśl lokalną kulturę. Barwne malowidła mają również inspirować mieszkańców Meksyku oraz przywoływać uśmiech na ich twarze.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA