a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiMurale w Meksyku z okazji premiery filmu „Coco”

Murale w Meksyku z okazji premiery filmu „Coco”

Marka Comex należąca do PPG zaprezentowała 30 barwnych murali w mieście Meksyk. Malowidła powstały z okazji premiery zrealizowanego przez wytwórnię Disney Pixar filmu animowanego „Coco”, czerpiącego inspirację z meksykańskiej kultury.

mural Meksyk film Coco

Fot. arch. PPG

Malowanie murali, zajmujących w sumie 317 m² powierzchni, pochłonęło ponad 90 litrów farby. Malowidła tworzą trasę, którą przemierzać można pieszo lub na rowerze, i która stanowi obecnie ozdobę miejskiego krajobrazu Meksyku. Cykl powstawał dwa miesiące i jest on inicjatywą marki Comex, która do współpracy zaprosiła 10 artystów z kolektywu TUYI.

Film Coco wychodzi poza normy kinematografii, wyraźnie nawiązując do meksykańskiej kultury oraz Dnia Zmarłych, który obchodzony jest w Meksyku jako święto radosne. Jak podkreślił Gilberto Alcaraz, dyrektor PPG ds. programu Comex México Bien Hecho, dla twórców cyklu jest to świetna okazja, by wizualnie zaprezentować swoje wartości i tradycje oraz wykorzystać kolory przywodzące na myśl lokalną kulturę. Barwne malowidła mają również inspirować mieszkańców Meksyku oraz przywoływać uśmiech na ich twarze.

Źródło: PPG