REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Murale na 60-lecie wrocławskiej kinematografii

Z okazji 60-lecia kina na Dolnym Śląsku wewnątrz siedziby Centrum Technologii Audiowizualnych powstaną rocznicowe murale. Obecnie trwa głosowanie, które spośród zgłoszonych projektów mają pojawić się na ścianach Centrum.

murale

Fot. Centrum Technologii Audiowizualnych

Dolny Śląsk i jego stolica – Wrocław – to miejsca szczególne dla historii polskiego kina. We wrocławskiej wytwórni powstało dotychczas około 500 filmów, a swoją przygodę z kinematografią zaczynali tu wybitni reżyserzy tacy jak Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz czy Roman Polański.

Dlatego też na 60-lecie filmu na Dolnym Śląsku postanowiono przygotować coś specjalnego. Rocznicowe murale zostaną wykonane przez młodych artystów z wrocławskiej ASP. Zaproponowane przez studentów tej samej uczelni projekty przedstawiają związanych z Dolnym Śląskiem reżyserów oraz bohaterów i sceny ze znanych, powstałych w tamtejszej wytwórni filmów, takich jak „Nóż w wodzie”, „Rozmowy kontrolowane” czy „Sami swoi”.

Projekt jednego spośród czterech zaplanowanych murali wybiorą organizatorzy, pozostałe trzy wyłonione zostaną drogą głosowania internetowego. Na stronie Centrum Technologii Audiowizualnych już teraz każdy internauta może oddać głos na swoje typy.

Partnerem projektu jest firma PPG Deco Polska, która dostarczy narzędzi malarskich oraz farb Dekoral Professional i Sigma Coatings do wykonania murali.

Źródło: Centrum Technologii Audiowizualnych

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA