REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Mural w salonie

Masz ochotę na odświeżenie swojego salonu? Chcesz mu nadać niepowtarzalny charakter? Jednokolorowe ściany wydają ci się nudne? Postaw na mural.

muralPewnie własnoręczne wykonanie muralu wydaje ci się nieco szalonym pomysłem. Nie odrzucaj go jednak! Cały proces nie jest wcale tak skomplikowany, jak ci się wydaje. Projektant wnętrz Eduardo Rodriguez oraz marka Glidden Paints służą kilkoma wskazówkami, jak zabrać się do rzeczy.

Rozejrzyj się i nie przesadź

Wybierając wzór swojego muralu, nie bądź zbyt ambitny. Pamiętaj – to nie konkurs, chodzi przede wszystkim o to, żeby stworzyć na ścianie coś ładnego i dobrze się przy tym bawić. Jeśli nie czujesz się jeszcze zbyt pewnie z pędzlem w dłoni, postaw na niewielki i niezbyt skomplikowany projekt.

Szukając inspiracji rozejrzyj się uważnie dookoła siebie – może wykorzystasz wzór dekoracyjny, który już jest w twoim salonie, np. na zasłonach lub poduszkach? Możesz również zajrzeć do książek lub magazynów o sztuce nowoczesnej albo nawet wykorzystać przykłady sztuki ulicy w twoim mieście. Pomysły są na wyciągnięcie ręki!

Jak to zrobić?

Są dwa sposoby. Pierwszy, bezpieczniejszy – naszkicować wzór na przezroczystej folii, a następnie wyświetlić go na ścianie przy pomocy rzutnika i obrysować kontury ołówkiem. Później zostaje już tylko wypełnić obszary farbą. Upewnij się tylko, że masz pędzle o różnych szerokościach – jeśli w projekcie występują małe elementy, potrzebny będzie cienki pędzelek.

Jeżeli czujesz się odrobinę pewniej – naszkicuj wzór bezpośrednio na ścianie. Nie zapomnij jednak narysować sobie go wcześniej na kartce, żeby móc się do niego w każdym momencie odnieść.

Przykładem nowoczesnego, niebanalnego muralu na ścianie salonu może być projekt zaprezentowany przez Eduarda Rodrigueza i markę Glidden. Szaro-szary roślinny wzór nie jest specjalnie skomplikowany, ale potrafi pobudzić wyobraźnię i nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. I o to chodzi!

Źródło, fotografie: mycolortopia.com / Glidden Paints

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA