REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Naprawa części z tworzyw sztucznych wg Spies Hecker

Czasy, kiedy uszkodzone podczas stłuczki części samochodowe z tworzyw sztucznych trzeba było wymieniać – to już za nami. Dzięki produktom takim jak linia Plastic System od Spies Hecker można je poddać renowacji. Aby jednak uzyskać zadowalające efekty, trzeba się zastosować do kilku podstawowych zasad.

Spies Hecker

O zasadach tych mówi Tomasz Kazakidis, Doradca Techniczny Spies Hecker. Po pierwsze – szczegółowa analiza wstępna. Należy sprawdzić, czy dana część jest nowa czy stara, czy była lakierowana, zagruntowana czy w stanie surowym, czy jest odporna na rozpuszczalniki. Dopiero uwzględniając te informacje możemy się zabrać do dzieła.

Drugi bardzo ważny element to dokładne oczyszczenie powierzchni, zanieczyszczenia bowiem mogą zmniejszyć przyczepność lakieru. W tym celu zastosować można na przykład środek odtłuszczający Permaloid Silicone Remover 7010 marki Spies Hecker, który dodatkowo zabezpiecza podłoże przed przyciąganiem cząsteczek pyłu.

Jeszcze innym etapem naprawy, który sprawia problemy, jest dobór koloru lakieru. Aby zrobić to bezbłędnie, Spies Hecker proponuje kilka przydatnych narzędzi, takich jak spektrofotometr ColorDialog, oprogramowanie kolorystyczne CRPlus i wzornik Colour Index.

Oczywiście jednak naprawa nie może się udać bez wysokiej jakości produktów lakierniczych. Specjalistyczne systemy do tworzyw sztucznych, takie jak Plastic System, pozwalają uzyskać najlepszy efekt niezależnie od stanu technicznego pojazdu, jego wieku, koloru czy rodzaju tworzywa.

Źródło, fotografie: Spies Hecker

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA