a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneMały świat dużego pieniądza – warsztaty Śnieżki

Mały świat dużego pieniądza – warsztaty Śnieżki

Większość dzieci o świecie finansów nie wie zupełnie nic. Aby jednak w przyszłości ułatwić im wejście w ten świat, warto już teraz opowiadać im o wartości pieniądza i tym, jak się z nim obchodzić. Dlatego Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa” przygotowała specjalny program edukacyjny „Mały świat dużego pieniądza” dla uczniów poddębickich szkół.

Śnieżka Mały świat dużego pieniądza dzieci

Fot. arch. Śnieżka

W ramach pierwszej odsłony programu objęte nim zostały cztery szkoły w pobliżu Dębicy: w Brzeźnicy, Lubzinie, Paszczynie i Pustyni. W praktycznych warsztatach na temat świata finansów wzięli udział uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej.

Każdy uczestnik otrzymał na wstępie książkę „Świat Pieniądza” Patrycji Krzanowskiej, której po 10 egzemplarzy trafiło również do szkolnych bibliotek. Na zakończenie kursu wszyscy mali uczestnicy wybiorą się natomiast na wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzą m.in. Centrum Pieniądza NBP oraz Centrum Nauki Kopernik.

Akcja jest również dla Fundacji okazją do wsparcia małych szkół z poddębickich miejscowości. Objęte programem placówki otrzymają 1000 zł na zakup książek bibliotecznych i farby Śnieżki o wartości 500 zł.

Jak mówi Anna Mikrut, Prezes Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa”, celem programu jest pokazanie dzieciom, że za pieniądzem kryje się ludzka praca. Chodzi także o to, aby je przygotować do funkcjonowania świecie i sprawić, by z większą odwagą i otwartością podchodziły do własnego biznesu i zarządzania swoimi funduszami. Projekt będzie kontynuowany i zgodnie z planem obejmować będzie coraz więcej szkół.

Źródło: Śnieżka