a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweDurXtreme przejmuje prawa do powłok Merck

DurXtreme przejmuje prawa do powłok Merck

Merck nawiązał ścisłą współpracę z niemiecką firmą durXtreme. Przejmie ona kontrolę nad europejskim oddziałem powłok tutoProm na bazie polisilazanów.

Merck durXtreme tutoProm

Fot. arch. durXtreme

To najlepszy możliwy partner do takiego posunięcia – niemiecka firma durXtreme na zlecenie Merck produkowała powłoki tutoProm już od roku 2014. Nowy kontrakt jest więc w zasadzie tylko rozszerzeniem współpracy. Zgodnie z umową durXtreme otrzymało 5-letnią wyłączną licencję obejmującą produkcję, komercjalizację oraz prawa dotyczące wykorzystania znaku handlowego dla produktów tutoProm bright, tutoProm matt HD, CAG 37 i CL 1068 w Europie.

Na mocy tej samej umowy w ręce Merck wróciły prawa do komercjalizacji spoiwa Durazane, również wytwarzanego przez durXtreme od roku 2014. Zarząd Merck zdecydował się przekazać prawa do swoich powłok, ponieważ chce się skupić na swojej specjalizacji – produkcji materiałów.

TutoProm to linia transparentnych produktów, pozwalających uzyskać ultracienkie, przypominające szkło powłoki na gładkich powierzchniach. Służą one m.in. do ochrony przed graffiti i mogą być stosowane na fasadach budynków, ale również na kadłubach statków, zabytkowych samochodach i dziełach sztuki. Linia stanowi doskonałe dopełnienie oferty durXtreme.

Źródło: Merck