REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lotnicze farby wojskowe do 2023 – raport

Rynek lotniczych farb wojskowych rośnie – donoszą eksperci Markets and Markets. Na świecie produkuje się coraz więcej samolotów na potrzeby wojska. Sercem tego przemysłu jest Ameryka Północna.

lotnicze farby wojskowe Markets and Markets

Fot. skeeze / pixabay.com

Zgodnie z najnowszym raportem Markets and Markets wartość rynku lotniczych farb wojskowych ma wzrosnąć od 253 mln € w 2018 roku do 333 mln € w roku 2023. Oznacza to, że w prognozowanym okresie będzie on rósł w tempie 4,69% rocznie.

Najpopularniejsze poliuretany, największy rynek – Ameryka Północna

Rynek, zarówno OEM jak i MRO, napędzać będzie rosnąca liczba wojskowych stałopłatów i wiropłatów. Na podstawie rodzaju farby rynek podzielono w raporcie na trzy grupy produktów: poliuretanowe, epoksydowe i inne (w tym akrylowe i silikonowe). Obecnie ilościowo największy udział na rynku ma segment PU. Lakiery poliuretanowe są zwykle używane jako nawierzchniowe, natomiast epoksydowe – w roli podkładu.

W ujęciu geograficznym największym rynkiem jest Ameryka Północna, zarówno pod względem ilości, jak i wartości. W okresie 2018-2023 pod względem wartości najszybciej rozwijać się będzie jednak Azja i Pacyfik, ze względu na coraz większą produkcję samolotów wojskowych i coraz większe środki przeznaczane na zbrojenia w Chinach i Indiach. Obecnie największym rynkiem lotniczych farb wojskowych w regionie APAC są Chiny.

Kto rządzi na rynku?

Najważniejsi gracze na rynku to PPG (USA), AkzoNobel (Holandia), Sherwin-Williams (USA), Hentzen Coatings (USA), Mapaero (Francja), 3Chem (USA), Creative Coatings (USA) oraz Qioptiq (Wielka Brytania).

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA