a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLotnicze farby wojskowe do 2023 – raport

Lotnicze farby wojskowe do 2023 – raport

Rynek lotniczych farb wojskowych rośnie – donoszą eksperci Markets and Markets. Na świecie produkuje się coraz więcej samolotów na potrzeby wojska. Sercem tego przemysłu jest Ameryka Północna.

lotnicze farby wojskowe Markets and Markets

Fot. skeeze / pixabay.com

Zgodnie z najnowszym raportem Markets and Markets wartość rynku lotniczych farb wojskowych ma wzrosnąć od 253 mln € w 2018 roku do 333 mln € w roku 2023. Oznacza to, że w prognozowanym okresie będzie on rósł w tempie 4,69% rocznie.

Najpopularniejsze poliuretany, największy rynek – Ameryka Północna

Rynek, zarówno OEM jak i MRO, napędzać będzie rosnąca liczba wojskowych stałopłatów i wiropłatów. Na podstawie rodzaju farby rynek podzielono w raporcie na trzy grupy produktów: poliuretanowe, epoksydowe i inne (w tym akrylowe i silikonowe). Obecnie ilościowo największy udział na rynku ma segment PU. Lakiery poliuretanowe są zwykle używane jako nawierzchniowe, natomiast epoksydowe – w roli podkładu.

W ujęciu geograficznym największym rynkiem jest Ameryka Północna, zarówno pod względem ilości, jak i wartości. W okresie 2018-2023 pod względem wartości najszybciej rozwijać się będzie jednak Azja i Pacyfik, ze względu na coraz większą produkcję samolotów wojskowych i coraz większe środki przeznaczane na zbrojenia w Chinach i Indiach. Obecnie największym rynkiem lotniczych farb wojskowych w regionie APAC są Chiny.

Kto rządzi na rynku?

Najważniejsi gracze na rynku to PPG (USA), AkzoNobel (Holandia), Sherwin-Williams (USA), Hentzen Coatings (USA), Mapaero (Francja), 3Chem (USA), Creative Coatings (USA) oraz Qioptiq (Wielka Brytania).

Źródło: european-coatings.com