a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLOT wybrał podkłady i lakiery PPG

LOT wybrał podkłady i lakiery PPG

Polskie Linie Lotnicze LOT zaufały koncernowi PPG. Wybrały jego nowy, pełen system lakierniczy, składający się z dwóch podkładów i lakieru nawierzchniowego, do pokrycia czterech swoich samolotów.

LOT podkłady lakiery PPG

Boeing 737-400. Fot. arch. PPG

System, na który zdecydował się LOT, składa się z podkładu reaktywnego Desoprime CFWP 7530, podkładu poliuretanowego Desoprime 7065 oraz lakieru nawierzchniowego Desothane HS 8800. Lakiery PPG zostaną zastosowane na trzech odrzutowcach Embraer E175 i Boeingu 737-400.

Cały system posiada o 60% mniej LZO niż standardowe systemy lakiernicze do podobnych zastosowań, a także jest lżejszy niż one. Zastosowane razem podkład reaktywny i poliuretanowy gwarantują niezawodną, a przy tym przyjazną środowisku (nie zawierają chromu) ochronę antykorozyjną, natomiast lakier nawierzchniowy długo utrzymuje intensywny kolor i połysk.

LOT podkłady lakiery PPG

Odrzutowiec Embraer E175. Fot. arch. PPG

Według Ralfa Maubacha, managera sprzedaży farb lotniczych PPG na oddział Środkowej i Wschodniej Europy, LOT to pierwsze europejskie linie lotnicze, które wybrały nowy system PPG do kompletnego pokrycia swoich samolotów. Zarząd LOT-u zna i ceni lakiery nawierzchniowe PPG, ponieważ posłużyły one m.in. do malowania specjalnego samolotu z okazji 85. rocznicy powstania firmy. Przedstawicielom PPG udało się dodatkowo przekonać LOT do zastosowania również produktów podkładowych firmy.

Malowanie samolotu 737-400 oraz pierwszego z trzech odrzutowców E175 odbyło się już w zakładzie w Warszawie. W tym samym miejscu już wkrótce systemy PPG zostaną zastosowane na pozostałych dwóch odrzutowcach.

Źródło: PPG