REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

LOT wybrał podkłady i lakiery PPG

Polskie Linie Lotnicze LOT zaufały koncernowi PPG. Wybrały jego nowy, pełen system lakierniczy, składający się z dwóch podkładów i lakieru nawierzchniowego, do pokrycia czterech swoich samolotów.

LOT podkłady lakiery PPG

Boeing 737-400. Fot. arch. PPG

System, na który zdecydował się LOT, składa się z podkładu reaktywnego Desoprime CFWP 7530, podkładu poliuretanowego Desoprime 7065 oraz lakieru nawierzchniowego Desothane HS 8800. Lakiery PPG zostaną zastosowane na trzech odrzutowcach Embraer E175 i Boeingu 737-400.

Cały system posiada o 60% mniej LZO niż standardowe systemy lakiernicze do podobnych zastosowań, a także jest lżejszy niż one. Zastosowane razem podkład reaktywny i poliuretanowy gwarantują niezawodną, a przy tym przyjazną środowisku (nie zawierają chromu) ochronę antykorozyjną, natomiast lakier nawierzchniowy długo utrzymuje intensywny kolor i połysk.

LOT podkłady lakiery PPG

Odrzutowiec Embraer E175. Fot. arch. PPG

Według Ralfa Maubacha, managera sprzedaży farb lotniczych PPG na oddział Środkowej i Wschodniej Europy, LOT to pierwsze europejskie linie lotnicze, które wybrały nowy system PPG do kompletnego pokrycia swoich samolotów. Zarząd LOT-u zna i ceni lakiery nawierzchniowe PPG, ponieważ posłużyły one m.in. do malowania specjalnego samolotu z okazji 85. rocznicy powstania firmy. Przedstawicielom PPG udało się dodatkowo przekonać LOT do zastosowania również produktów podkładowych firmy.

Malowanie samolotu 737-400 oraz pierwszego z trzech odrzutowców E175 odbyło się już w zakładzie w Warszawie. W tym samym miejscu już wkrótce systemy PPG zostaną zastosowane na pozostałych dwóch odrzutowcach.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA