a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiZ wybiegów na salony – Kolor Roku 2017 Tikkurila

Z wybiegów na salony – Kolor Roku 2017 Tikkurila

Dobre wieści dla wszystkich znudzonych białymi ścianami – Kolorem Roku 2017 Tikkurili została Angora H466, piękna alternatywa dla neutralnej bieli! Odcień ten, nie tak dawno królujący na wybiegach, wkrótce może stać się hitem dekoracji wnętrz.

Kolor Roku 2017 Tikkurila

Fot. arch. Tikkurila

Jak zawsze, Kolor Roku Tikkurili był wyborem grupy ekspertów, wśród których w tym roku znalazł się m.in. projektant mody Teemu Muurimäki. To właśnie on zaproponował, aby przenieść Angorę ze świata mody na nasze ściany. Reszta zespołu, na czele ze stylistką wnętrz i blogerką Susanną Vento oraz design managerem Tikkurili Mariką Raike, entuzjastycznie przyklasnęła temu pomysłowi.

Ponadto opracowano trzy kolekcje kolorystyczne na rok 2017 – Hazy, Clay oraz Growth. Powstały one w oparciu o moodboardy, które z kolei stworzyli eksperci, prezentując odcienie i materiały, które zdaniem każdego z nich zawładną nadchodzącym sezonem.

Tikkurila Kolor Roku 2017

Fot. arch. Tikkurila

Glinka, mech i wiejski dworek

Kolor Roku 2017 Tikkurili, Angora H466, wchodzi w skład kolekcji Hazy, którą tworzą wyrafinowane, złamane odcienie zainspirowane urokliwymi wiejskimi posiadłościami w Anglii. Marika Raike mówi o Kolorze Roku 2017 tak:

Angora to odcień, który bardzo łatwo wykorzystać w dekoracji wnętrz. Można go użyć na dużych powierzchniach, nie obawiając się, że wnętrze stanie się mniej jasne. Świetnie współgra z ciemnymi, neutralnymi kolorami, takimi jak odcienie mchu, szarawe i zielonkawe, barwy błota i różne odcienie brązu.

Rustykalna kolekcja Clay wyróżnia się kolorem ceglastym i odcieniami glinki. Z kolei pomidorowa czerwień i różne odcienie zielonego tworzą energetyczną paletę Growth. Wszystkie barwy z wymienionych kolekcji, łącznie z Kolorem Roku 2017, znajdują się w karcie kolorów Tikkurili Feel the Color.

Color Now – własny magazyn Tikkurili

Ogłoszenie Koloru Roku 2017 stało się dla Tikkurili okazją do przekazania jeszcze jednej świetnej informacji. Firma dorobiła się własnego magazynu o dekoracji, zatytułowanego „Color Now”.

Czytelnicy znajdą w nim najmodniejsze kolory i przykładowe aranżacje wnętrz, które pomogą im wyrazić siebie. Jak mówi Minna Avellan, Director of Brand Concept Development w firmie Tikkurila, celem było także zainspirowanie ludzi, aby odważniej wykorzystywali w swoich domach kolory, także te intensywne i przykuwające wzrok.

„Color Now” będzie dystrybuowany w formie papierowej od stycznia 2017 w Finlandii, ale również w Polsce, Rosji, Chinach oraz krajach bałtyckich. W wersji pdf jest już dostępny do pobrania na stronie firmy.

Tikkurila Color Now 2017 magazyn

Fot. arch. Tikkurila

Źródło: Tikkurila