a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneLondyński Tower Bridge znów piękny z farbami Hempel

Londyński Tower Bridge znów piękny z farbami Hempel

Tower Bridge to jeden z najbardziej rozpoznawanych symboli Londynu. Ze względu jednak na lata ekspozycji na trudne warunki atmosferyczne, most potrzebował liftingu. O jego nienaganny wygląd na następne 25 lat zadbał Hempel.

Tower Bridge farby Hempel

Fot. arch. Hempel

Zbudowany w roku 1894, Tower Bridge występował już w hollywoodzkich filmach, jest przedstawiany we wszystkich broszurach turystycznych i na pocztówkach. Po latach ekspozycji na warunki atmosferyczne stracił jednak swój blask. Podjęto więc decyzję o renowacji – i tak do akcji wkroczyły farby Hempel.

Dwadzieścia tysięcy litrów farby

W ramach czteroletniego projektu renowacyjnego, który kosztował ok. 4 mln £, wykorzystano 22 000 litrów farb Hempel. Dzięki temu Tower Bridge odzyskał swoją ikoniczną biel i błękit, które będą cieszyć oko mieszkańców i turystów przez następne ćwierć wieku.

Na poszczególnych obszarach i strukturach mostu wykorzystano różne farby, by osiągnąć najlepszy efekt i trwałość. Po 12 latach systemy zostaną odświeżone.

Jak najmniej utrudnień i szkód dla środowiska

Tower Bridge jest ważną częścią londyńskiego systemu transportowego – codziennie korzysta z niego ok. 40 000 kierowców i pieszych. By spowodować jak najmniej utrudnień, prace renowacyjne przeprowadzano fazami, w ramach których rusztowaniem objęta była tylko ¼ mostu.

W czasie realizacji projektu zużyto ok. 1500 ton materiału abrazyjnego do usunięcia starej farby i odsłonięcia pierwotnego szkieletu metalowego. By chronić Tamizę i najbliższe otoczenie, poszczególne fragmenty mostu w czasie tej operacji były szczelnie osłonięte, a powstałe odpady zostały zebrane i w bezpieczny sposób zutylizowane.

Nie tylko Tower Bridge

Renowację mostu zrealizowała firma Pyeroy Ltd. w imieniu organizacji City Bridge Trust, która dba o stan wszystkich pięciu miejskich mostów (London, Tower, Southwark, Blackfriars i Millenium). Brytyjski oddział firmy Hempel zapewnił również Pyeroy 13 000 litrów farb ochronnych do wartego 2,5 mln £ projektu renowacji mostu Southwark Bridge.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie