REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Londyński Tower Bridge znów piękny z farbami Hempel

Tower Bridge to jeden z najbardziej rozpoznawanych symboli Londynu. Ze względu jednak na lata ekspozycji na trudne warunki atmosferyczne, most potrzebował liftingu. O jego nienaganny wygląd na następne 25 lat zadbał Hempel.

Tower Bridge farby Hempel

Fot. arch. Hempel

Zbudowany w roku 1894, Tower Bridge występował już w hollywoodzkich filmach, jest przedstawiany we wszystkich broszurach turystycznych i na pocztówkach. Po latach ekspozycji na warunki atmosferyczne stracił jednak swój blask. Podjęto więc decyzję o renowacji – i tak do akcji wkroczyły farby Hempel.

Dwadzieścia tysięcy litrów farby

W ramach czteroletniego projektu renowacyjnego, który kosztował ok. 4 mln £, wykorzystano 22 000 litrów farb Hempel. Dzięki temu Tower Bridge odzyskał swoją ikoniczną biel i błękit, które będą cieszyć oko mieszkańców i turystów przez następne ćwierć wieku.

Na poszczególnych obszarach i strukturach mostu wykorzystano różne farby, by osiągnąć najlepszy efekt i trwałość. Po 12 latach systemy zostaną odświeżone.

Jak najmniej utrudnień i szkód dla środowiska

Tower Bridge jest ważną częścią londyńskiego systemu transportowego – codziennie korzysta z niego ok. 40 000 kierowców i pieszych. By spowodować jak najmniej utrudnień, prace renowacyjne przeprowadzano fazami, w ramach których rusztowaniem objęta była tylko ¼ mostu.

W czasie realizacji projektu zużyto ok. 1500 ton materiału abrazyjnego do usunięcia starej farby i odsłonięcia pierwotnego szkieletu metalowego. By chronić Tamizę i najbliższe otoczenie, poszczególne fragmenty mostu w czasie tej operacji były szczelnie osłonięte, a powstałe odpady zostały zebrane i w bezpieczny sposób zutylizowane.

Nie tylko Tower Bridge

Renowację mostu zrealizowała firma Pyeroy Ltd. w imieniu organizacji City Bridge Trust, która dba o stan wszystkich pięciu miejskich mostów (London, Tower, Southwark, Blackfriars i Millenium). Brytyjski oddział firmy Hempel zapewnił również Pyeroy 13 000 litrów farb ochronnych do wartego 2,5 mln £ projektu renowacji mostu Southwark Bridge.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA