a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneAkzoNobel dostarcza powłoki dla LNG Canada Project

AkzoNobel dostarcza powłoki dla LNG Canada Project

W Kolumbii Brytyjskiej ruszył największy kanadyjski projekt związany z produkcją ciekłego gazu ziemnego (LNG). AkzoNobel dostarczył powłoki ochronne do zabezpieczenia instalacji.

AkzoNobel LNG Canada Project

Fot. arch. AkzoNobel

W zlokalizowany w kanadyjskim Kitimat LNG Canada Project zaangażowane będą cztery jednostki o łącznej rocznej zdolności produkcyjnej na poziomie 28 mln ton. Otrzymany gaz trafi przede wszystkim do krajów azjatyckich, takich jak Chiny czy Japonia.

Ochrona przed korozją, ogniem i zimnem

Na potrzeby projektu AkzoNobel zapewnia swoje farby z linii Chartek. Wykorzystane zostaną one w pierwszej fazie konstrukcji instalacji, czyli budowie 35 modułów głównych w Chinach. Jak komentuje Amanda Sheng, dyrektor oddziału Marine and Protective Coatings AkzoNobel w Chinach:

Cieszymy się, że możemy być częścią tak dużego światowego projektu, który przyniesie korzyści dziesiątkom tysięcy użytkowników energii elektrycznej w Azji.

Po zbudowaniu i zabezpieczeniu modułów powłokami (co zajmie zgodnie z planem około 28 miesięcy), moduły te przewiezione zostaną do Kitimat. Tam powłoki AkzoNobel będą je chronić przed korozją, ogniem i niskimi temperaturami.

Zapotrzebowanie na LNG rośnie

Wykorzystanie LNG w Chinach stale rośnie, głównie ze względu na coraz szersze wykorzystanie nowych rodzajów energii w elektrowniach, fabrykach i gospodarstwach domowych. Do roku 2024 kraj ten prawdopodobnie stanie się największym importerem LNG na świecie.

Trend ten dotyczy jednak nie tylko Chin. Na całym świecie zaś zgodnie z prognozami do roku 2040 zapotrzebowanie na LNG podwoi się i wyniesie już 700 mln ton.

Źródło: AkzoNobel