REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel dostarcza powłoki dla LNG Canada Project

W Kolumbii Brytyjskiej ruszył największy kanadyjski projekt związany z produkcją ciekłego gazu ziemnego (LNG). AkzoNobel dostarczył powłoki ochronne do zabezpieczenia instalacji.

AkzoNobel LNG Canada Project

Fot. arch. AkzoNobel

W zlokalizowany w kanadyjskim Kitimat LNG Canada Project zaangażowane będą cztery jednostki o łącznej rocznej zdolności produkcyjnej na poziomie 28 mln ton. Otrzymany gaz trafi przede wszystkim do krajów azjatyckich, takich jak Chiny czy Japonia.

Ochrona przed korozją, ogniem i zimnem

Na potrzeby projektu AkzoNobel zapewnia swoje farby z linii Chartek. Wykorzystane zostaną one w pierwszej fazie konstrukcji instalacji, czyli budowie 35 modułów głównych w Chinach. Jak komentuje Amanda Sheng, dyrektor oddziału Marine and Protective Coatings AkzoNobel w Chinach:

Cieszymy się, że możemy być częścią tak dużego światowego projektu, który przyniesie korzyści dziesiątkom tysięcy użytkowników energii elektrycznej w Azji.

Po zbudowaniu i zabezpieczeniu modułów powłokami (co zajmie zgodnie z planem około 28 miesięcy), moduły te przewiezione zostaną do Kitimat. Tam powłoki AkzoNobel będą je chronić przed korozją, ogniem i niskimi temperaturami.

Zapotrzebowanie na LNG rośnie

Wykorzystanie LNG w Chinach stale rośnie, głównie ze względu na coraz szersze wykorzystanie nowych rodzajów energii w elektrowniach, fabrykach i gospodarstwach domowych. Do roku 2024 kraj ten prawdopodobnie stanie się największym importerem LNG na świecie.

Trend ten dotyczy jednak nie tylko Chin. Na całym świecie zaś zgodnie z prognozami do roku 2040 zapotrzebowanie na LNG podwoi się i wyniesie już 700 mln ton.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA