a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiDIC wprowadza nowy środek przyspieszający schnięcie

DIC wprowadza nowy środek przyspieszający schnięcie

Firma DIC Corporation opracowała nowy środek, który skraca czas schnięcia farb i tuszów drukarskich. Nowinka wejdzie na rynek pod nazwą handlową DICNATE.

DIC środek przyspieszający schnięcie

Fot. arch. DIC

Japoński koncern zamierza skupić się na sprzedaży nowego środka przede wszystkim w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Europie i Ameryce Północnej. Do roku 2025 chciałby osiągnąć jego roczną sprzedaż na poziomie 1 mld ¥ (ok. 9,3 mln $).

Nowy produkt alternatywą dla kobaltu

Farby i tusze drukarskie zawierają karboksylany metali, które przyspieszają sieciowanie i schnięcie. Do najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych należą związki kobaltu, jednak ponieważ kobalt jest wysoce toksyczny i szkodliwy dla środowiska, a do tego kosztowny, poszukuje się dla niego alternatyw.

Taką alternatywą jest właśnie nowy, zaproponowany przez DIC środek. Pod względem skuteczności dorównuje on związkom kobaltu, a jest dużo przyjaźniejszy środowisku i tańszy. Do tego jest kompatybilny zarówno z rozpuszczalnikowymi, jak i wodorozcieńczalnymi farbami, więc spełnia szerokie wymagania klientów.

Jakość i ekologia

Obecnie firma DIC rozpoczęła rozsyłanie próbek nowego produktu, który wejdzie na rynek pod nazwą DICNATE. Nowość w ofercie DIC to dowód na to, że firma wciąż pracuje nad ekologicznymi, a zarazem skutecznymi i wysokiej jakości rozwiązaniami dla branży farb.

Źródło: DIC