REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

DIC wprowadza nowy środek przyspieszający schnięcie

Firma DIC Corporation opracowała nowy środek, który skraca czas schnięcia farb i tuszów drukarskich. Nowinka wejdzie na rynek pod nazwą handlową DICNATE.

DIC środek przyspieszający schnięcie

Fot. arch. DIC

Japoński koncern zamierza skupić się na sprzedaży nowego środka przede wszystkim w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Europie i Ameryce Północnej. Do roku 2025 chciałby osiągnąć jego roczną sprzedaż na poziomie 1 mld ¥ (ok. 9,3 mln $).

Nowy produkt alternatywą dla kobaltu

Farby i tusze drukarskie zawierają karboksylany metali, które przyspieszają sieciowanie i schnięcie. Do najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych należą związki kobaltu, jednak ponieważ kobalt jest wysoce toksyczny i szkodliwy dla środowiska, a do tego kosztowny, poszukuje się dla niego alternatyw.

Taką alternatywą jest właśnie nowy, zaproponowany przez DIC środek. Pod względem skuteczności dorównuje on związkom kobaltu, a jest dużo przyjaźniejszy środowisku i tańszy. Do tego jest kompatybilny zarówno z rozpuszczalnikowymi, jak i wodorozcieńczalnymi farbami, więc spełnia szerokie wymagania klientów.

Jakość i ekologia

Obecnie firma DIC rozpoczęła rozsyłanie próbek nowego produktu, który wejdzie na rynek pod nazwą DICNATE. Nowość w ofercie DIC to dowód na to, że firma wciąż pracuje nad ekologicznymi, a zarazem skutecznymi i wysokiej jakości rozwiązaniami dla branży farb.

Źródło: DIC

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA