REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

W kwietniu produkcja i sprzedaż farb mocno spadły

Są już pierwsze analizy tego, jak wiosenna kwarantanna wpłynęła na produkcję i sprzedaż farb. Według danych firmy Chem Research w kwietniu zanotowano drastyczne spadki, zwłaszcza w Europie.

produkcja sprzedaż farb spadek Europa

Spadki dotknęły przede wszystkim kraje w strefie euro. Fot. moerschy / pixabay.com

Wyraźny spadek produkcji i sprzedaży farb w kwietniu, szczególnie w strefie euro – oto, co wynika z raportu Chem Research. Sytuacja wyglądała jednak różnie w poszczególnych krajach Europy.

Spadek produkcji w Europie – prawie o 30%

Ogółem w krajach Unii Europejskiej spadek produkcji wyniósł aż 28,5%. W Niemczech był on nieco mniejszy – na poziomie 18%.

W Niemczech sytuacja wyglądała nieco lepiej ze względu na silną produkcję i sprzedaż farb dekoracyjnych. Zapotrzebowanie na tego typu produkty w pierwszych czterech miesiącach roku wzrosło, zwłaszcza w sektorze DIY.

Różnica polega też na tym, że w odróżnieniu od innych europejskich krajów kwarantanna w Niemczech nie była tak surowa. Sklepy z produktami dla majsterkowiczów zostały zamknięte tylko w niektórych regionach kraju i tylko na krótki czas.

Kraje śródziemnomorskie – w dół nawet o 40%

Zdecydowanie gorzej sytuacja wyglądała w krajach śródziemnomorskich. Hiszpania, Francja czy Włochy bardzo silnie odczuły skutki pandemii i kwarantanny – spadki produkcji w kwietniu wyniosły nawet do 40%.

Wskaźniki są jednak bardzo różne w poszczególnych krajach Europy. Wielka Brytania zanotowała już spadek tylko na poziomie 18%, a z kolei odległa Turcja – na poziomie 30%.

Spadła także sprzedaż

Kwietniowy kryzys potwierdzają także wyniki sprzedaży farb. Sprzedaż krajowa w Niemczech spadła o 13%. W całej strefie euro natomiast zanotowano spadek sprzedaży o prawie 30%.

Wyraźnie lepiej sytuacja wyglądała poza strefą euro – w nienależących do niej krajach europejskich, a także na innych kontynentach. Tam całościowo spadek sprzedaży nie przekroczył 10%.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA