a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLiquidOff – superhydrofobowy spray inny niż wszystkie?

LiquidOff – superhydrofobowy spray inny niż wszystkie?

Wśród projektów szukających wsparcia na portalu Kickstarter pojawił się ostatnio LiquidOff – superhydrofobowy spray. Odpychająca płyny warstwa na tkaniny oraz inne materiały zrobiła na internautach piorunujące wrażenie. W ciągu zaledwie czterech dni na Kickstarterze twórca LiquidOff, Harold Stewart, zebrał 75 tysięcy dolarów!

LiquidOff

Fot. LiquidOff

Choć niektórzy użytkownicy Kickstartera być może słyszą o tej technologii po raz pierwszy, nie jest to pomysł nowy. Bezbarwne superhydrofobowe farby w sprayu do samodzielnego stosowania na odzieży czy butach, takie jak NeverWet czy Repell Well są już dostępne na rynku.

Twórca LiquidOff, Harold Stewart, zapewnia jednak że jego technologia różni się od innych, podobnych rozwiązań unikatową, wodorozcieńczalną, w pełni bezpieczną formułą – spray nie zawiera żadnych szkodliwych dodatków. Farba powstała bowiem między innymi z myślą o dzieciach, a właściwie ich mamach, które często nie nadążają z praniem zabrudzonych śliniaczków i zabłoconych spodenek.

Inną zaletą odróżniającą zdaniem twórców LiquidOff od innych superhydrofobowych sprayów jest fakt, że powłoka jest całkowicie niewidoczna i nie zmienia w żaden sposób właściwości materiału. Producent gwarantuje, że po spryskaniu nasza ulubiona koszulka pozostanie przewiewna, przyjemna w dotyku i elastyczna.

Jak widać na filmie, zabezpieczonego przy pomocy LiquidOff materiału nie ima się ani woda, ani błoto, wino, kawa, ani nawet pot (koniec z zawstydzającymi plamami pod pachami!). Aplikacja jest tak prosta, że poradziłby sobie z nią nawet jaskiniowiec – zapewnia gorliwie producent. Wystarczy spryskać, odczekać kilka-kilkanaście godzin (lub krócej, jeśli przyspieszymy schnięcie przy użyciu suszarki albo żelazka) i cieszyć się „magią” nanotechnologii!

Fot. LiquidOff

Jak długo? Dla rzeczy wymagających prania w pralce, takich jak ubrania – do 20 prań, dla pozostałych, takich jak buty, meble, tapicerki samochodowe – od dwóch do pięciu lat. Jeżeli tkanina zacznie tracić swoje superhydrofobowe właściwości, wystarczy nanieść kolejną warstwę. Nie ma ograniczeń do ilości warstw – można nanosić LiquidOff niemal w nieskończoność.

Chcesz się dowiedzieć więcej? Uważasz, że LiquidOff to rzeczywiście pomysł godny wsparcia? Zapraszamy na stronę projektu na portalu Kickstarter, gdzie projekt wspomogło już ponad 1300 osób.

Źródło: Kickstarter