a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneLinie produkcji lateksu Dow kupione przez Trinseo

Linie produkcji lateksu Dow kupione przez Trinseo

Firma Trinseo poinformowała, że zakupiła od Dow oddział zajmujący się produkcją lateksu. W jej ręce przeszły wszystkie linie produkcyjne oraz powiązana infrastruktura w Rheinmünster w Niemczech.

Trinseo Dow lateks

Fot. rawpixel / pixabay.com

Na mocy kontraktu Trinseo przejmie wszystkie linie produkcji latekstu Dow w Rheinmünster wraz z infrastrukturą, a także kontrakty na usługi oraz 108 zatrudnionych pracowników. Krok ten pozwoli Trinseo rozszerzyć produkcję lateksów – nowe linie dołączą do istniejącego już zakładu w Rheinmünster oraz trzech pozostałych fabryk firmy w Finlandii, Szwecji i Holandii. Powstała w ten sposób sieci produkcyjna pozwoli Trinseo obsługiwać klientów z całej Europy, a także w Bliskiego Wschodu i północnej Afryki.

Trinseo to działający na światowym rynku wytwórca tworzyw sztucznych, spoiw lateksowych i sztucznej gumy. Firma dostarcza rozwiązania produktowe dla wielu różnych zastosowań, w tym branży samochodowej, elektroniki konsumenckiej, urządzeń medycznych, przemysłu papierniczego oraz budowlanego. Posiada na całym świecie 16 zakładów produkcyjnych, w których zatrudnia 2500 osób.

Źródło: european-coatings.com