a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiKolor Roku 2020 Dunn-Edwards: miętowy optymizm

Kolor Roku 2020 Dunn-Edwards: miętowy optymizm

Na progu nowej dekady Dunn-Edwards proponuje świeży odcień, który tchnie spokojem i optymizmem. Poznajcie Kolor Roku 2020 – Minty Fresh!

Dunn-Edwards Kolor Roku 2020

Fot. arch. Dunn-Edwards

Firma Dunn-Edwards proponuje, by w nową dekadę wejść z entuzjazmem, spokojem i dobrą myślą. Wszystkie te wartości doskonale oddaje Kolor Roku 2020, Minty Fresh.

Natura i technologia, wyciszenie i dynamiczny rozwój

Miętowa zieleń Minty Fresh to odcień spokojny, czysty, chłodny, a równocześnie wyrazisty. Tchnący świeżością, a równocześnie subtelnie pastelowy.

Zdaniem ekspertów idealnie łączy skojarzenia z naturą i nowoczesnymi technologiami, podkreślając możliwości, jakie daje nam nauka i rozwój cywilizacyjny u progu kolejnej dekady. Nawiązuje jednak i do przeszłości – to także odcień charakterystyczny dla wystroju Art Deco oraz amerykańskich domów z lat 50. Jak mówi Sara McLean, ekspertka kolorystyczna oraz stylistka w Dunn-Edwards:

Nasz Kolor Roku 2020 jest spojrzeniem w przyszłość, a równocześnie ukłonem w stronę przeszłości. Poszukiwaliśmy równowagi między spokojem i wyciszeniem a postępem i dynamicznym rozwojem.

Kolor Roku 2020 Dunn-Edwards

Fot. arch. Dunn-Edwards

Popularna w ostatnich latach zieleń to kolor, który w naturalny sposób kojarzy się z odnową i świeżością. U progu kolejnej dekady zapowiada nowy początek, dodaje nam sił i energii do działania, a równocześnie – przywodząc skojarzenia z naturą – wycisza. Wpisuje się także w trend ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Pomysły na duet

By uzyskać radosny, młodzieńczy wystrój, producent radzi połączyć Minty Fresh z odcieniami żółci oraz koralowym. W przypadku stylu vintage najlepszy będzie duet z różowym. W przypadku urządzonego klasycznie mieszkania natomiast odcień będzie się idealnie prezentował na drzwiach wejściowych w połączeniu z białą stolarką.

Źródło: Dunn-Edwards