a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBASF pomaga szkolić studentów lakiernictwa z Japonii

BASF pomaga szkolić studentów lakiernictwa z Japonii

Firma BASF wspiera młodych adeptów lakiernictwa samochodowego z Japonii. W minione wakacje mogli oni szlifować swoje umiejętności w ramach specjalnego programu w Kelowna w Kanadzie.

BASF studenci Japonia

Uczestnicy programu z własnoręcznie polakierowanymi zderzakami. Fot. arch. BASF

Około 40 studentów z Toyota Technical College (TTCN) w Nagoya w Japonii zostało zaproszonych na cztery tygodnie do Okanagan College, by pod okiem ekspertów szkolić swoje umiejętności lakiernicze. Było to dla nich również cenne kulturowe doświadczenie – mieszkając z kanadyjskimi rodzinami, poznali lepiej miejscowe zwyczaje i szlifowali swój angielski.

BASF służy materiałami i doświadczeniem

BASF był partnerem programu – firma służyła uczestnikom swoimi materiałami marki R-M Onyx wraz z ekspertyzą techniczną. Każdy student otrzymał do pomalowania własny zderzak, który mógł zabrać ze sobą na pamiątkę.

Co roku w programie uczestniczą również reprezentanci BASF, Tim Brilz i Michael Kukura, którzy uczą studentów technik lakierniczych, jakich mogą nie poznać gdzie indziej. To również doskonałe przygotowanie pod kątem rozpoczęcia pracy po studiach. Zajęcia prowadzone przez ekspertów BASF cieszą się ogromną popularnością.

Nowe umiejętności i wymiana kulturalna

Jak komentuje Trista Anger, regionalny manager ds. biznesu w BASF Refinish Canada:

To dla nas wielka radość i zaszczyt, że od kilku lat możemy pracować ze studentami z Toyota Technical College. Ten coroczny program to nie tylko doskonała okazja do szkolenia z dziedziny lakiernictwa, ale również do wymiany kulturalnej i interakcji. Cieszymy się na kolejne lata wspierania programu.

Źródło: BASF