REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel i mural na rzecz walki o prawa dziewczynek

AkzoNobel popiera równość i walkę o prawa dziewczynek na całym świecie. Dowodem na to jest mural, który właśnie powstał w Australii, we współpracy z Plan International – organizacją broniącą praw dzieci i równości dziewczynek.

AkzoNobel mural walka o prawa dziewczynek

Autorka muralu, Daiana Ingleton, oraz Ruud Joosten, Dyrektor Operacyjny AkzoNobel. Fot. arch. AkzoNobel

Co dwie sekundy gdzieś na świecie dziewczynka wydawana jest wbrew swej woli za mąż – alarmuje Plan International. O to, co jest standardem w naszej części świata – dostęp do edukacji dla wszystkich dziewczynek, równe ich traktowanie – w niektórych regionach wciąż trzeba walczyć. I właśnie tym zajmuje się Plan International, a pomagają jej w tym partnerzy, tacy jak AkzoNobel.

Wspólny projekt australijskiej organizacji i holenderskiego producenta – zlokalizowany w pobliżu Melbourne Central Station mural – podkreśla znaczenie edukacji, równości i bezpiecznego środowiska do rozwoju dla dziewczynek z całego świata. Jest również ukoronowaniem 25 lat współpracy między AkzoNobel a Plan International – wspólnie udało im się zrealizować ponad 50 projektów w różnych zakątkach świata.

Dla dziewczyn od dziewczyny

Autorką muralu, przedstawiającego młodą dziewczynę przemawiającą do mikrofonu na tle ikonicznych obiektów Australii, zabezpieczonych farbami AkzoNobel, jest młoda artystka Daiana Ingleton. Swój pierwszy mural wykonała rok temu, po wygraniu konkursu Neighbourhood Watch, i od tego czasu otrzymała kontrakty na sześć kolejnych. Jak mówi artystka:

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam stworzyć mural o tak ważnym przesłaniu. Wewnętrzna siła oraz prawo dziewczynek do decydowania o własnym życiu to dla mnie ważne wartości. Dlatego uważam ten projekt za swoje duże osiągnięcie.

Na rzecz lepszego świata

Ruud Joosten, Dyrektor Operacyjny w firmie AkzoNobel, wyraził nadzieję, że mural w Melbourne oraz historia 25-letniej współpracy AkzoNobel z organizacją Plan International zainspirują dziewczynki na całym świecie do tego, by walczyły o swoje marzenia. Susanne Legena, dyrektor generalna Plan International Australia, mówi natomiast:

Jesteśmy zachwyceni, że możemy pomóc kolejnej młodej kobiecie zostawić swój ślad w postaci tego muralu (…). Stojąc u boku dziewczynek i zachęcając je do tego, by zabrały głos oraz znały swoje prawa, dążymy do stworzenia lepszego świata, w którym wszyscy mają równe prawa.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA