REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Laury dla technologii przeciwporostowej AkzoNobel

Pionierska technologia Intersleek 1100SR AkzoNobel została doceniona przez międzynarodowe autorytety. Przyznano za nią nagrodę Seatrade Award w kategorii Clean Shipping.

AkzoNobel

Nagrodę wręczyła Jej Królewska Wysokość Księżniczka Anna. Fot. arch. AkzoNobel

Intersleek 1100SR, technologia opracowana przez oddział Marine Coatings AkzoNobel i sygnowana na rynku marką International, to nowoczesna powłoka przeciwporostowa oparta na fluoropolimerach. W przeciwieństwie do większości wykorzystywanych obecnie produktów nie zawiera biocydów, jest więc bezpieczna dla środowiska morskiego.

Jej działanie opiera się na specyficznej budowie warstwy powierzchniowej. Bezpośrednio na zewnątrz, na styku ze środowiskiem, znajdują się grupy funkcyjne odpychające mikroorganizmy. Dzięki temu powstały w czasie postoju statku w doku biofilm, tzw. „slime”, nie może związać się trwale z podłożem i zostaje „zrzucony” gdy tylko statek ruszy.

Budowa fluoropolimeru zawierającego grupy funkcyjne zapobiegające trwałemu wiązaniu się mikroorganizmów.
Fot. arch. AkzoNobel

Korzyści ze stosowania tego rozwiązania to oczywiście mniejsze obciążenie statku, a co za tym idzie większa prędkość, mniejsze zużycie paliwa i mniejsza emisja dwutlenku węgla. Innowacyjność technologii Intersleek 1100SR polega również na tym, że można stosować ją praktycznie bez ograniczeń – również dla statków pływających w ciepłych wodach i poruszających się z mniejszą prędkością (slow steaming).

Kilka miesięcy temu donosiliśmy o wielkim sukcesie tej nowinki na światowym rynku – w ciągu pół roku od wprowadzenia do sprzedaży Intersleek 1100SR pozyskał firmie prawie 100 nowych kontraktów. Uznanie klientów podzielili również światowi specjaliści decydujący o przyznaniu nagród Seatrade Awards, wyróżniając technologię AkzoNobel w kategorii Clean Shipping.

Ceremonia wręczenia odbyła się w Guildhall w Londynie, zaś przedstawiciele AkzoNobel odebrali nagrodę z rąk Jej Królewskiej Wysokości Księżniczki Anny, córki królowej Elżbiety II i księcia Filipa.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA