a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiŁatwiejsza dyspersja krzemionki płomieniowej

Łatwiejsza dyspersja krzemionki płomieniowej

Dyspersja krzemionki płomieniowej w farbie może być poważnym wyzwaniem. Dzięki nowej technologii europejskiego producenta proces ten został znacznie uproszczony.

Fot. arch. Evonik

Firma Evonik uruchomiła w swoim zakładzie w Rheinfelden linię specjalizującą się w innowacyjnej technologii dyspersyjnej dla krzemionki płomieniowej. W ten sposób producent dąży do wzmocnienia swojej pozycji jako czołowego dostawcy wysokiej jakości krzemionek z linii AEROSIL®.

Łatwiejszy proces wytwarzania farb

Nowy system jest przystosowany do produkcji wyrobów AEROSIL® Easy-to-Disperse (E2D). Technologia ułatwia włączenie krzemionki do farb i powłok jako dodatku modyfikującego reologię. Jak mówi dr Stefan Fiedler, szef grupy operacyjnej AEROSIL® w Rheinfelden:

Wdrożenie technologii AEROSIL® E2D pokazuje, że zależy nam na zakładzie w Rheinfelden, gdzie od kilkudziesięciu lat z powodzeniem produkujemy krzemionkę płomieniową. Nie tylko gwarantuje to wysoką jakość, ale również zwiększa globalną dostępność naszych produktów.

Krzemionka płomieniowa AEROSIL® E2D zapewnia doskonałą dyspergowalność, która ułatwia proces wytwarzania farb i zwiększa jego wydajność. Na ogół dyspersja modyfikatorów reologii takich jak krzemionka płomieniowa to czasochłonny i energochłonny proces. Technologia AEROSIL® E2D ogranicza go zaś do prostej operacji.

Inwestycje w dodatki do farb

Nowa linia w Rheinfelden to element strategii, w ramach której Evonik intensywnie inwestuje w swoje dodatki do farb i tuszów – ze szczególnym naciskiem na produkty przyjazne środowisku. Firma ma w swojej ofercie szeroką gamę dodatków do różnych rodzajów farb, od dekoracyjnych przez przemysłowe aż po lakiery dla branży samochodowej.

Źródło: Evonik