a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiLet’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

20 czerwca 100 wolontariuszy z AkzoNobel podjęło wyzwanie upiększenia Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Utrzymane w pastelowych odcieniach grafiki zwierząt, które pojawiły się na ścianach, mają sprawić, by uśmiech ponownie zagościł na buziach małych pacjentów.

Fot. arch. AkzoNobel

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego kraju. Akcja odmalowania ścian szpitala przez 100 wolontariuszy z firmy AkzoNobel otwiera nowy rozdział dla CZD, a przede wszystkim ma na celu uczynienie życia dzieci choć odrobinę szczęśliwszym w ich chorobie. Jak mówi Kathryn Ledson, General Manager Poland:

Projekt Let’s colour daje nam możliwość wspierania mniejszych i większych akcji różnych społeczności lokalnych. Kolor i design mogą bowiem mieć duży wpływ na to, jak ludzie czują się w miejscach, w których mieszkają, pracują i odpoczywają. Jesteśmy niezwykle dumni z projektu pomalowania szpitala dziecięcego w Warszawie i mamy nadzieję, że dzięki naszym farbom uda się wywołać uśmiech na twarzach dzieci i pracowników Centrum Zdrowia Dziecka.

AkzoNobel na projekt malowania Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie przeznaczył 300 litrów farby marki Dulux. Ambasadorka marki, Magdalena Boczarska – polska aktorka, znana m.in. z filmu Różyczka czy Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej – dodaje:

Nic nie jest bliższe mojemu sercu od tematu dzieci. Gdybym miała magiczną moc albo jedno życzenie do wykorzystania chciałabym, żeby wszystkie dzieci na świecie były szczęśliwe. Centrum Zdrowia Dziecka to bardzo ważne miejsce na mapie Polski. Cieszę się, że razem z marką Dulux będę mogła uczestniczyć w tym wyjątkowym projekcie, który przede wszystkim ma szansę namalować kilka dziecięcych uśmiechów.

Projekt „Let’s Colour” został zainicjowany przez międzynarodową firmę AkzoNobel już prawie 15 lat temu. Dzięki niemu już wiele miejsc publicznych w Polsce i na świecie zyskało nowe i kolorowe oblicze. Istotą programu jest poprawa standardu życia lokalnych społeczności. Dzisiaj „Let’s Colour” jest hasłem rozpoznawalnym na całym świecie.

W ostatnim czasie wolontariusze AkzoNobel zaangażowali się również w malowanie sal lekcyjnych i korytarzy w trzech szkołach podstawowych, a także ścian w domach dziecka i w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Warszawie.

Źródło: AkzoNobel