a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePaint Zero Waste Box rewolucją w USA

Paint Zero Waste Box rewolucją w USA

Według Earth Action farby to jedno z głównych źródeł mikroplastiku w oceanach. By pomóc rozwiązać ten problem, amerykański producent przyjaznych środowisku farb nawiązał współpracę ze specjalistą od technologii recyklingu.

Fot. Sarah_Loetscher / pixabay.com

Firma Up® Paint specjalizująca się w ekologicznych farbach sprzedawanych na dużą skalę połączyła siły z TerraCycle – ekspertem w dziedzinie recyklingu trudnych do przetworzenia materiałów. W efekcie współpracy powstał system Paint Zero Waste Box™️, dostępny już w Stanach Zjednoczonych.

Na drodze do gospodarki obiegu zamkniętego

Dustin Martin, dyrektor generalny Up® Paint, podkreśla, że stworzona wraz z TerraCycle technologia to ważny krok na drodze świata farb do gospodarki obiegu zamkniętego. Z kolei Tom Szaky, założyciel i dyrektor generalny TerraCycle, mówi:

W TerraCycle zawsze staraliśmy się uczynić recykling trudnych do przetworzenia odpadów tak łatwym i wygodnym, jak to możliwe. Wraz z Up® Paint proponujemy przyjazną środowisku alternatywę dla tradycyjnych metod utylizacji farb. Wszystko po to, by zapewnić, że niewykorzystane farby nie będą trafiać na wysypisko, do spalarni – lub do naszych oceanów.

Zapotrzebowanie na technologie recyklingu farb rośnie. Ze względu bowiem na złożoność materiału, jego niebezpieczne właściwości oraz małą zyskowność procesu jego recyklingu, nie może być on odzyskiwany tradycyjnymi metodami.

Umieścić w pojemniku i wysłać

Paint Zero Waste Box™️ pozwala na recykling dowolnej marki farby lateksowej lub akrylowej. Wystarczy umieścić w specjalnym pojemniku puszki z resztkami farby i wysłać je, używając gotowej etykiety wysyłkowej. Odpady zostają poddane odpowiedniej odróbce, a następnie otrzymywana jest z nich nowa farba.

Źródło: pcimag.com