REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lanxess przejmuje Emerald Kalama Chemical

Firma Lanxess podpisała wiążącą umowę w sprawie przejęcia 100% akcji Emerald Kalama Chemical – producenta specjalistycznej chemii, działającego przede wszystkim w Ameryce Północnej.

Emelard Kalama Chemical Lanxess

Fot. Emerald Kalama Chemical

Transakcja kosztować będzie Lanxess ok. 1,04 mld $. Transakcja ma zostać zamknięta w drugiej połowie bieżącego roku, po uzyskaniu aprobaty odpowiednich władz.

Spodziewane 30 mln $ z efektu synergii

Emerald Kalama Chemical zatrudnia blisko 500 osób na całym świecie. Posiada zakłady produkcyjne w Kalamie w stanie Washington (USA), Rotterdamie (Holandia) i Widnes (Wielka Brytania). Około 45% obrotów pochodzi z Ameryki Północnej.

W 2020 roku firma uzyskała sprzedaż na poziomie 425 mln $ oraz EBITDA przed operacjami nadzwyczajnymi na poziomie 90 mln $. W ciągu najbliższych trzech lat Lanxess spodziewa się uzyskania dodatkowego rocznego zysku EBITDA na poziomie 30 mln $ z efektu synergii.

Ważni gracze rynku chemii specjalistycznej

Emerald Kalama Chemical specjalizuje się przede wszystkim w środkach specjalistycznych dla sektora konsumenckiego, stosowanych m.in. przy produkcji żywności, produktów gospodarstwa domowego i kosmetyków. Oprócz tego w ofercie ma również środki wykorzystywane w branży tworzyw sztucznych i klejów.

Lanxess zaś to producent chemii specjalistycznej o globalnym zasięgu. Działa również w Polsce – posiada biuro handlowe w Warszawie.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA