a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiLanxess przejmuje Emerald Kalama Chemical

Lanxess przejmuje Emerald Kalama Chemical

Firma Lanxess podpisała wiążącą umowę w sprawie przejęcia 100% akcji Emerald Kalama Chemical – producenta specjalistycznej chemii, działającego przede wszystkim w Ameryce Północnej.

Emelard Kalama Chemical Lanxess

Fot. Emerald Kalama Chemical

Transakcja kosztować będzie Lanxess ok. 1,04 mld $. Transakcja ma zostać zamknięta w drugiej połowie bieżącego roku, po uzyskaniu aprobaty odpowiednich władz.

Spodziewane 30 mln $ z efektu synergii

Emerald Kalama Chemical zatrudnia blisko 500 osób na całym świecie. Posiada zakłady produkcyjne w Kalamie w stanie Washington (USA), Rotterdamie (Holandia) i Widnes (Wielka Brytania). Około 45% obrotów pochodzi z Ameryki Północnej.

W 2020 roku firma uzyskała sprzedaż na poziomie 425 mln $ oraz EBITDA przed operacjami nadzwyczajnymi na poziomie 90 mln $. W ciągu najbliższych trzech lat Lanxess spodziewa się uzyskania dodatkowego rocznego zysku EBITDA na poziomie 30 mln $ z efektu synergii.

Ważni gracze rynku chemii specjalistycznej

Emerald Kalama Chemical specjalizuje się przede wszystkim w środkach specjalistycznych dla sektora konsumenckiego, stosowanych m.in. przy produkcji żywności, produktów gospodarstwa domowego i kosmetyków. Oprócz tego w ofercie ma również środki wykorzystywane w branży tworzyw sztucznych i klejów.

Lanxess zaś to producent chemii specjalistycznej o globalnym zasięgu. Działa również w Polsce – posiada biuro handlowe w Warszawie.

Źródło: european-coatings.com