a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLakiery samochodowe do 2026 – raport Polaris

Lakiery samochodowe do 2026 – raport Polaris

Na rynku lakierów samochodowych naprawdę dużo się dziś dzieje. Produkcja samochodów rośnie, a do sprzedaży trafiają innowacyjne rozwiązania, które pomagają lepiej chronić samochód, a do tego zapewniają mu jeszcze bardziej efektowny wygląd. Nic dziwnego, że rynek rośnie.

lakiery samochodowe raport Polaris Market Research

Fot. SHRAVANKUMAR / pixabay.com

Zgodnie z przewidywaniami analityków Polaris Market Research roku 2026 rynek lakierów samochodowych będzie już wart 3,1 mld €. Co będzie tak bardzo napędzało jego rozwój?

Dzisiejsze lakiery zdają egzamin

Rośnie zapotrzebowanie na materiały powłokowe chroniące samochód przed temperaturą, kwaśnymi deszczami, pyłem i promieniowaniem UV, a do tego zapewniające efektowny wygląd. Klienci kładą nacisk na niższy koszt produkcji, jeszcze lepszą ochronę antykorozyjną i estetykę oraz ochronę środowiska.

Obecnie dostępne rozwiązania coraz lepiej odpowiadają na te potrzeby. Nowe inteligentne powłoki praktycznie wyeliminowały problem korozji, zagwarantowały doskonałą wytrzymałość i estetykę. Pozwalają się one cieszyć pięknym połyskiem, kolorem i odpornością na odpryskiwanie przez następne 7-10 lat.

Gdzie kwitnie produkcja?

Największym rynkiem na świecie do 2026 roku pozostanie Azja i Pacyfik. Wielu wytwórców od dawna prowadzi produkcję samochodów w krajach tej części świata, w ostatnim czasie natomiast działalność produkcyjna bardzo rozwinęła się w Indiach. W Azji prowadzone są również – zarówno w niezależnych ośrodkach, jak i na uczelniach – prace badawczo-rozwojowe.

Baza produkcyjna jest też świetnie rozwinięta w Stanach Zjednoczonych, a wraz z rosnącą produkcją samochodów w Meksyku i Kanadzie sprzyja to dynamicznemu rozwojowi rynku północnoamerykańskiego. W raporcie wymienieni zostali również najważniejsi producenci lakierów samochodowych. Są wśród nich m.in. Jotun, Valspar, AkzoNobel, PPG, BASF i Axalta Coating Systems. Raport dostępny jest na stronie Polaris Market Research.

Źródło: Polaris Market Research