REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lakiery samochodowe do 2026 – raport Polaris

Na rynku lakierów samochodowych naprawdę dużo się dziś dzieje. Produkcja samochodów rośnie, a do sprzedaży trafiają innowacyjne rozwiązania, które pomagają lepiej chronić samochód, a do tego zapewniają mu jeszcze bardziej efektowny wygląd. Nic dziwnego, że rynek rośnie.

lakiery samochodowe raport Polaris Market Research

Fot. SHRAVANKUMAR / pixabay.com

Zgodnie z przewidywaniami analityków Polaris Market Research roku 2026 rynek lakierów samochodowych będzie już wart 3,1 mld €. Co będzie tak bardzo napędzało jego rozwój?

Dzisiejsze lakiery zdają egzamin

Rośnie zapotrzebowanie na materiały powłokowe chroniące samochód przed temperaturą, kwaśnymi deszczami, pyłem i promieniowaniem UV, a do tego zapewniające efektowny wygląd. Klienci kładą nacisk na niższy koszt produkcji, jeszcze lepszą ochronę antykorozyjną i estetykę oraz ochronę środowiska.

Obecnie dostępne rozwiązania coraz lepiej odpowiadają na te potrzeby. Nowe inteligentne powłoki praktycznie wyeliminowały problem korozji, zagwarantowały doskonałą wytrzymałość i estetykę. Pozwalają się one cieszyć pięknym połyskiem, kolorem i odpornością na odpryskiwanie przez następne 7-10 lat.

Gdzie kwitnie produkcja?

Największym rynkiem na świecie do 2026 roku pozostanie Azja i Pacyfik. Wielu wytwórców od dawna prowadzi produkcję samochodów w krajach tej części świata, w ostatnim czasie natomiast działalność produkcyjna bardzo rozwinęła się w Indiach. W Azji prowadzone są również – zarówno w niezależnych ośrodkach, jak i na uczelniach – prace badawczo-rozwojowe.

Baza produkcyjna jest też świetnie rozwinięta w Stanach Zjednoczonych, a wraz z rosnącą produkcją samochodów w Meksyku i Kanadzie sprzyja to dynamicznemu rozwojowi rynku północnoamerykańskiego. W raporcie wymienieni zostali również najważniejsi producenci lakierów samochodowych. Są wśród nich m.in. Jotun, Valspar, AkzoNobel, PPG, BASF i Axalta Coating Systems. Raport dostępny jest na stronie Polaris Market Research.

Źródło: Polaris Market Research

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA