a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta świętuje z Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Axalta świętuje z Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Firma Axalta pogratulowała zespołowi Mercedes-AMG Petronas Motorsport zwycięstwa w zawodach 2018 FIA Formula One World Constructors’ Champions na Brazilian Grand Prix 11 listopada w São Paulo. Drużyna zwyciężyła po raz piąty z rzędu, a to nie byle wyczyn – wcześniej udało się to tylko jednemu zespołowi.

Axalta Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Mercedes-AMG Petronas jest dopiero drugim zespołem od roku 1958, któremu udało się pięć razy z rzędu zwyciężyć w zawodach Constructors’. To kolejny duży sukces zespołu po piątym tytule FIA Formula One World Driver’s Champion dla Lewisa Hamiltona, zdobytym w Mexico Grand Prix 28 października. Hamilton jest trzecim kierowcą, po Michaelu Schumacherze i Juanie Manuelu Fangio, któremu udało się zdobyć ten tytuł aż pięć razy.

Axalta Coating Systems od wielu lat wspiera zespół jako oficjalny dostawca lakierów. Produkty Spies Hecker już od ponad pięciu lat wykorzystywane są do zabezpieczania bolidów Silver Arrows zespołu Mercedes-AMG Petronas, w tym – tegorocznego Mercedes-AMG F1 W09 EQ Power+. Robert Bryant, tymczasowy dyrektor generalny Axalty, wyraził radość z powodu sukcesu zespołu oraz dumę, że Axalta mogła się do niego przyczynić dzięki swoim lekkim i wydajnym lakierom.

Źródło: Axalta Coating Systems