REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lakiery samochodowe do 2022 – Global Market Insights

Jak donoszą specjaliści Global Market Insights, w roku 2022 wartość światowego rynku lakierów samochodowych ma już przekroczyć 25 mld €. Ze względu na ograniczenia dotyczące emisji LZO wzrasta przy tym znaczenie produktów wodorozcieńczalnych i proszkowych w tej branży.

lakiery samochodowe

Fot. MikeBirdy / pixabay

W roku 2014 światowa produkcja lakierów samochodowych wyniosła 3,76 mln ton. Dominowały produkty rozpuszczalnikowe, pod względem wielkości produkcji stanowiące 43% rynku, jednak rozwój tego sektora będzie w najbliższych latach mocno ograniczony przez surowe wymogi dotyczące emisji LZO, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i krajach UE.

W konsekwencji rosła będzie popularność produktów wodorozcieńczalnych, proszkowych i sieciowanych UV. Dynamicznie rozwijać się będą nowe technologie, dzięki którym te rodzaje lakierów spełnią potrzeby klientów – zagwarantują skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowaniem UV, ekstremalnymi temperaturami i kwaśnym deszczem.

Nowe rozwiązania pojawią się również w zakresie technologii produkcji, dzięki czemu zmniejszy się koszt. Eksperci ostrzegają jednak przed wahaniem cen surowców, dodatków i pigmentów, co może się także odbić na cenach lakierów i samych samochodów. Ostatecznie, zgodnie z przewidywaniami, w roku 2022 rynek osiągnie wartość 25,06 mld €.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA