a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLakiery samochodowe do 2022 – Global Market Insights

Lakiery samochodowe do 2022 – Global Market Insights

Jak donoszą specjaliści Global Market Insights, w roku 2022 wartość światowego rynku lakierów samochodowych ma już przekroczyć 25 mld €. Ze względu na ograniczenia dotyczące emisji LZO wzrasta przy tym znaczenie produktów wodorozcieńczalnych i proszkowych w tej branży.

lakiery samochodowe

Fot. MikeBirdy / pixabay

W roku 2014 światowa produkcja lakierów samochodowych wyniosła 3,76 mln ton. Dominowały produkty rozpuszczalnikowe, pod względem wielkości produkcji stanowiące 43% rynku, jednak rozwój tego sektora będzie w najbliższych latach mocno ograniczony przez surowe wymogi dotyczące emisji LZO, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i krajach UE.

W konsekwencji rosła będzie popularność produktów wodorozcieńczalnych, proszkowych i sieciowanych UV. Dynamicznie rozwijać się będą nowe technologie, dzięki którym te rodzaje lakierów spełnią potrzeby klientów – zagwarantują skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowaniem UV, ekstremalnymi temperaturami i kwaśnym deszczem.

Nowe rozwiązania pojawią się również w zakresie technologii produkcji, dzięki czemu zmniejszy się koszt. Eksperci ostrzegają jednak przed wahaniem cen surowców, dodatków i pigmentów, co może się także odbić na cenach lakierów i samych samochodów. Ostatecznie, zgodnie z przewidywaniami, w roku 2022 rynek osiągnie wartość 25,06 mld €.

Źródło: european-coatings.com