a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLakiery Glasurit bezpieczne w kontakcie z żywnością

Lakiery Glasurit bezpieczne w kontakcie z żywnością

System lakierniczy CV marki Glasurit otrzymał certyfikat potwierdzający całkowitą nieszkodliwość w kontakcie z żywnością. Dzięki temu w pojazdach, na których zastosowano ten system, będzie można przewozić suchą żywność i pasze bez dodatkowych zabezpieczeń.

Glasurit

Fot. arch. Glasurit

Glasurit, marka lakiernicza z wieloletnią tradycją, jest znana z wysokiej jakości oraz różnorodnej gamy produktowej. Marka otrzymała właśnie kolejny dowód swojej wysokiej jakości w związku z systemem lakierniczym CV, który oferuje kompleksowe rozwiązania dla pojazdów użytkowych. Nadana aprobata przeznaczona dla konkretnej linii produktów CV do stali, składającej się z podkładu gruntującego oraz lakier Glasurit 68 line HS-2K-CV-topcoat dowodzi, że wszelkie negatywne skutki dla żywności i wynikające z nich zagrożenia dla zdrowia mogą zostać wykluczone, gdy dochodzi do kontaktu powłok lakierniczych z żywnością.

Sucha, niezawierająca tłuszczu żywność oraz pasze mogą zatem być przewożone bez dokonywania żadnych zmian w ich właściwościach. Niezależny niemiecki instytut testowy TÜV Rheinland przebadał system lakierniczy CV na zgodność z odpowiednim rozporządzeniem Unii Europejskiej – EU Regulation No. 1935/2004. Badania objęły również możliwą ścieralność lakieru (podczas załadunku, transportu i rozładunku). Podkład gruntujący spełnia więc te same wymagania, jakie stawiane są w przypadku lakieru powierzchniowego.

Dzięki tej europejskiej aprobacie po raz kolejny Glasurit wyrasta do jego roli wiodącego dostawcy lakierów i rozwiązań lakierniczych.

Źródło: Glasurit