a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweKoreański producent w rękach europejskiego koncernu

Koreański producent w rękach europejskiego koncernu

Europejski producent z branży chemicznej i materiałowej dokonał dużego przejęcia na rynku azjatyckim. Obiektem zakupu stała się koreańska firma specjalizująca się w wysokiej jakości produktach dla branży elektronicznej i elektrycznej.

Fot. arch. Arkema

Francuski koncern chemiczny Arkema doszedł do porozumienia w sprawie przejęcia od Glenwood Private Equity 54% udziałów firmy PI Advanced Materials (PIAM). Spółka zostanie w pełni skonsolidowana na konto Arkemy.

PIAM z siedzibą w Korei Południowej to niekwestionowany światowy lider produkcji filmów poliimidowych na elastyczne płytki drukowane oraz arkusze grafitowe – jej udział w tym rynku wynosi ponad 30%. Filmy te stosowane są m.in. w dynamicznie rozwijających się branżach urządzeń mobilnych i pojazdów elektrycznych.

Kolejny krok w ramach strategii

Poliimidy produkowane przez PIAM zapewniają wyjątkowo wysoką odporność termiczną, stabilność wymiarową, elastyczność oraz izolację elektryczną. Jak komentuje Thierry Le Hénaff, prezes i dyrektor generalny Arkemy:

PIAM to znakomita firma o doskonałym zapleczu technologicznym, dysponująca nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi i posiadająca nieocenione relacje z klientami. Jej przejęcie wpisuje się w naszą strategię, której celem jest zajęcie czołowej pozycji w sektorze materiałów o wysokiej wydajności dla szybko rozwijających się rynków docelowych, takich jak pojazdy elektryczne i zaawansowana elektronika.

Prezes dodaje, że to kolejny krok na drodze do realizacji wspomnianej strategii skoncentrowanej na innowacyjnych materiałach. Wcześniejsze to m.in. sprzedaż oddziału PMMA, przejęcie Ashland Performance Adhesives oraz otwarcie nowej biofabryki PA11 w Singapurze.

Prognozowany 13-procentowy wzrost

PIAM posiada dwie nowoczesne fabryki oraz dwa centra rozwojowo-badawcze w Korei Południowej. W sumie zatrudnia około 320 osób. W ciągu ostatniej dekady firma dynamicznie się rozwijała i zgodnie z prognozami trend ten się utrzyma – przewiduje się, że w najbliższych latach rosnąć będzie w tempie ok. 13% rocznie.

Źródło: Arkema