a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowe dodatki wydłużające czas otwarty lakieru

Nowe dodatki wydłużające czas otwarty lakieru

Jeden z producentów środków chemicznych wprowadził do swojej oferty nowe dodatki do farb i lakierów akrylowych i poliuretanowych. Sprawiają one, że aplikacja tych produktów jest dużo łatwiejsza, a ryzyko powstania defektów powłoki – mniejsze.

Fot. arch. Clariant

Nowy zestaw produktów wprowadziła do sprzedaży firma Clariant. To środki zwilżające i dyspergujące, które pozwalają producentom wodorozcieńczalnych lakierów akrylowych i poliuretanowych wydłużyć ich czas otwarty.

Dłuższy czas na poprawki

W procesie opracowywania nowych dodatków Clariant wykorzystał swoje dwie nowe, innowacyjne metody testowania gwarantujące szybki i powtarzalny pomiar czasu otwartego. O tym, dlaczego parametr ten jest tak ważny, mówi Sebastian Prock, szef działu Marketing Industrial Applications w BU Care Chemicals, Clariant:

Przejście od systemów rozpuszczalnikowych do wodorozcieńczalnych sprawiło, że kontrola procesu schnięcia i formowania filmu stała się dla producentów kluczowa. Zwłaszcza w branży farb dekoracyjnych i przemysłowych wydłużenie czasu na ewentualne poprawki na świeżo naniesionej warstwie, tak aby uniknąć trwałych defektów powłoki, jest dziś zaletą wyróżniającą markę na tle konkurencji.

Specjalistyczne dodatki pozwalają więc poradzić sobie z wyzwaniem, jakim jest stosunkowo szybkie schnięcie farb i lakierów na bazie wody. Do środków wydłużających czas otwarty farby należą m.in. produkty Clariant marki EcoTain®.

Inne cenne funkcjonalności

Nowe dodatki zapewniają także inne cenne funkcjonalności. Producent przeprowadził również ich testy pod kątem właściwości blokujących, wpływu na połysk, wyrównanie (leveling) oraz firankowanie (sagging). Wyniki są obiecujące i wskazują, że produkty mogą być stosowane jako dodatki wielofunkcyjne.

Źródło: Clariant