a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiKoreańska firma przejmuje 100% akcji amerykańskiego producenta

Koreańska firma przejmuje 100% akcji amerykańskiego producenta

Amerykański wytwórca silikonów i specjalistycznej chemii przejdzie całkowicie w ręce koreańskiego koncernu. Dotychczas posiadał on jedynie część akcji firmy.

Fot. tungnguyen0905 / pixabay.com

Grupa Momentive Performance Materials, amerykański producent wysokiej jakości silikonów i specjalistycznej chemii, zostanie w pełni przejęty przez KCC Corporation. Dotychczas koreańska firma posiadała część udziałów Momentive – reszta należała do drugiego udziałowca, SJL Partners LLC. Jak komentuje prezes i dyrektor generalny Momentive, dr Sam Conzone:

Cieszą nas możliwości, jakie stworzy dla Momentive przejęcie 100% akcji przez KCC. Z nadzieją czekamy na kontynuację i rozszerzenie naszej współpracy z wyjątkowym zespołem KCC, w ramach której nadal dostarczać będziemy specjalistyczne produkty.

Mong Jin Chung, prezes zarządu grupy KCC oraz Momentive, podkreśla, że Momentive posiada 75 lat doświadczenia w opracowywaniu i produkcji silikonów i specjalistycznych środków chemicznych. KCC głęboko wierzy w możliwości dalszego rozwoju firmy oraz nadal zamierza wspierać biznesy na całym świecie w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań.

Przejęcie zostanie sfinalizowane po uzyskaniu wymaganych zgód.

Źródło: Momentive