a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiProducent chemii na rzecz cyberbezpieczeństwa

Producent chemii na rzecz cyberbezpieczeństwa

W czasach, gdy coraz więcej zagrożeń w sieci, temat cyberbezpieczeństwa okazuje się szczególnie ważny. Jeden z koncernów chemicznych dołączył właśnie do koalicji, która działa na rzecz wzmocnienia cyfrowych systemów obrony.

Fot. TheDigitalArtist / pixabay.com

Grupa Solvay ogłosiła, że dołączyła do Cyber Security Coalition – koalicji działającej na rzecz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Jak podaje firma, jest to krok w kierunku zwiększenia jej kompetencji w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz zbudowania stabilnego ekosystemu cyfrowego.

Wzmocnić systemy obrony

Członkostwo w koalicji to krok potwierdzający zaangażowanie firmy w ochronę integralności swoich operacji, bezpieczeństwo łańcucha dostaw oraz prywatność danych klientów wobec rosnących zagrożeń w sieci.

Jak podkreśla zarząd, w czasach postępującej transformacji cyfrowej cyberbezpieczeństwo staje się kluczowym zagadnieniem. Brad Rector, dyrektor ds. informacji w Solvay, komentuje:

W Solvay postrzegamy cyberbezpieczeństwo nie tylko jako środek obrony, ale również zbiorową odpowiedzialność. Nasza współpraca z Cyber Security Coalition pozwoli nam aktywniej włączyć się w narodowy i międzynarodowy obszar cyberbezpieczeństwa. Dzięki wspólnej wiedzy będziemy mogli wzmocnić nasze systemy obrony oraz w dalszym ciągu realizować naszą misję – dostarczać środki chemiczne w sposób bezpieczny dla wszystkich.

Cyber Security Coalition skupia zarówno przedstawicieli sektora prywatnego, jak i ośrodki naukowe oraz organy państwowe – wszystkich, którym zależy na wzmocnieniu systemów cyberbezpieczeństwa w Belgii. Członkostwo Solvay to cenna okazja do wymiany wiedzy i dobrych praktyk oraz odkrywania innowacyjnych strategii zapobiegania zagrożeniom w sieci.

Perspektywa międzynarodowa

Choć organizacja skupiona jest na cyberbezpieczeństwie Belgii, jej praca ma przynieść Solvay korzyści na globalną skalę. Członkowie reprezentują bowiem scenę międzynarodową i wnoszą szeroką perspektywę na zagadnienia związane z bezpieczeństwem cyfrowym.

Źródło: Solvay