a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPrzejęcie dystrybutora z Wielkiej Brytanii

Przejęcie dystrybutora z Wielkiej Brytanii

Jeden z dużych europejskich dystrybutorów ogłosił przejęcie na rynku brytyjskim i irlandzkim. Rozszerza w ten sposób swoje wpływy w regionie w strategicznych dla niego sektorach.

Fot. jorono / pixabay.com

Firma Brenntag ogłosiła przejęcie Lawrence Industries – niezależnego dystrybutora z Wielkiej Brytanii. Krok ten wzmocni jej pozycję w branży materiałów, a także sektorze CASE (Coatings, Adhesives, Sealants and Elastomers), budowlanym i polimerów.

Wzmocnienie oferty i międzynarodowy zasięg

Lawrence Industries to dystrybutor specjalistycznej chemii obecny na rynku od ponad 50 lat. Jak komentuje Lars Schneider, globalny prezes Brenntag Specialties Material Science:

Przejęcie Lawrence Industries wzmocni naszą specjalistyczną ofertę w Wielkiej Brytanii i Irlandii, jest również zgodne z naszą strategią w sektorze materiałów. To firma, która wypracowała sobie doskonałą reputację w branży. Jestem pod dużym wrażeniem działalności jej uzdolnionego zespołu oraz ugruntowanej obecności w regionie.

Charles Henn-Allen, dyrektor zarządzający Lawrence Industries, dodaje, że również dla jego firmy przejęcie to ważny krok, jako część Brenntag zyska bowiem zasięg międzynarodowy. Ponadto dostęp do sieci ośrodków Innovation & Application Centre Brenntag oznaczać będzie obsługę klientów na najwyższym poziomie.

Rozszerzanie wpływów

Brenntag Specialties dąży do rozszerzenia obecności swoich produktów z sektora Material Science w różnych regionach światowego rynku poprzez strategiczne przejęcia. Lawrence Industries będzie cennym uzupełnieniem działalności koncernu dzięki swoim wpływom na rynku brytyjskim i irlandzkim. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Transakcja została zamknięta w momencie podpisania umowy.

Źródło: Brenntag