a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiSrebrny medal EcoVadis dla polskiej firmy

Srebrny medal EcoVadis dla polskiej firmy

Polski producent znów triumfuje wśród firm wyróżnionych przez EcoVadis. Spółka PCC Rokita zdobyła srebrny medal i znalazła się w gronie 15% najlepiej ocenianych organizacji na świecie.

Fot. arch. PCC

To już kolejny raz, gdy firma PCC Rokita została wyróżniona za sobie działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Ponadto została zaproszona do raportowania na platformie EcoVadis jako uczestnik łańcucha dostaw 74 globalnych koncernów, wśród których są m.in. BASF, Evonik, Solvay, Clariant czy Henkel.

Platforma EcoVadis to przedsięwzięcie o światowym zasięgu – pomaga ona producentom z różnych branż zarządzać działaniami CSR, poddając je ocenie według międzynarodowych standardów. PCC Rokita jest jedną z kilkudziesięciu organizacji chemicznych działających na rynku międzynarodowym, które regularnie dokonują samooceny w tym zakresie.

W świecie, gdzie zrównoważony rozwój i społeczna odpowiedzialność biznesu są traktowane coraz bardziej priorytetowo, ocena EcoVadis staje się ważnym kryterium branym pod uwagę w ramach kwalifikacji dostawców. Serdecznie gratulujemy polskiej firmie tak ważnego wyróżnienia.

Źródło: PCC Rokita

Dowiedz się więcej o firmie